Monster Tulpar T7 V25.1 nasıl kullanılmalı?

birkanoztrk

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar, ben yıllardır kasaya sahip bir kişiyim. Fakat üniversiteye geçtiğim için kasamı sattım ve Monster Tulpar T7 V25.1 modelini satın aldım. Ürün dün elime ulaştı. Windows 10 pro yükledim. Gerekli uygulamaları yükledim fakat aklımda bazı sorular var:

1- Evdeyken sürekli bataryada kullansam sorun olur mu çünkü şarjı hızlı bitiyor ve bitmemesi için ekran parlaklığını kısmam gerekiyor. Yani şarjdayken kullansam batarya hemen ölür mü?

2- %98'e kadar batarya doluyor bu sizce normal mi?

3- Ya saçma olacak ama bu klavye Steelseries bir klavye. Ben bu klavyeyi tek renk fakat istediğim renkte yanmasını istiyorum ama bunun yerini bulamadım. Programı bayağı karıştırmama rağmen bulamadım. Ben bu renk ayarını nasıl bulurum?

4- Windows 11'e geçmeye gerek var mı şu an için? Yani performans artışı vs. olur mu?

Teşekkürler şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, ben yıllardır kasaya sahip bir kişiyim. Fakat üniversiteye geçtiğim için kasamı sattım ve Monster Tulpar T7 V25.1 modelini satın aldım. Ürün dün elime ulaştı. Windows 10 pro yükledim. Gerekli uygulamaları yükledim fakat aklımda bazı sorular var:

1- Evdeyken sürekli bataryada kullansam sorun olur mu çünkü şarjı hızlı bitiyor ve bitmemesi için ekran parlaklığını kısmam gerekiyor. Yani şarjdayken kullansam batarya hemen ölür mü?

2- %98'e kadar batarya doluyor bu sizce normal mi?

3- Ya saçma olacak ama bu klavye Steelseries bir klavye. Ben bu klavyeyi tek renk fakat istediğim renkte yanmasını istiyorum ama bunun yerini bulamadım. Programı bayağı karıştırmama rağmen bulamadım. Ben bu renk ayarını nasıl bulurum?

4- Windows 11'e geçmeye gerek var mı şu an için? Yani performans artışı vs. olur mu?

Teşekkürler şimdiden.
1-Gaming Laptop olduğu için sürekli prize takılı kullanman performans akıllıca olur. Dışarıda kullanırken de monster ayarlarından ekonomik moda alabilirsin.

2-Normal. Benimkinde de o şekilde.

3-Steelseries'in kendi programında bu ayar yapılabiliyor sanırım. Ama bakmam lazım. Ben ışıklarını kapadım.

4-Zaten içinde Wİndwos 11 yüklü geliyor olmalı. Ancak format atıp 10 kurduysan Windwos 11'e dönebilirsin. Kullandığın pogramlar Windwows 11 ile uyumlu ise geçmende yarar var. Ben bir çok program kullanmama rağmen hepsi uyumlu bir şekilde çalışmakta. Oyunlarda da sorun yaşamadım şimdilik.

1- Sorun olmaz.
2- Normal değil. Şu an Monster'dan yazıyorum ve bende tam dolu görünüyor. Belki bilgisayara özel bir işlem yapılmıştır tam dolmaması için, bilmiyorum.

1636093957764.png

3- Monster Kontrol Merkezi'nden renk ayarı yapabiliyor olmanız lazım. Program kurulu mu sizde?

1636094010579.png

4- Ben Windows 11'e hemen geçmeyi düşünmüyorum şahsen. Mümkünse son ana kadar bekleyeceğim. Sürekli sorunlar çıkıyor ve kullandığım bazı kısa yollar yok.

1-Gaming Laptop olduğu için sürekli prize takılı kullanman performans akıllıca olur. Dışarıda kullanırken de monster ayarlarından ekonomik moda alabilirsin.

2-Normal. Benimkinde de o şekilde.

3-Steelseries'in kendi programında bu ayar yapılabiliyor sanırım. Ama bakmam lazım. Ben ışıklarını kapadım.

4-Zaten içinde Wİndwos 11 yüklü geliyor olmalı. Ancak format atıp 10 kurduysan Windwos 11'e dönebilirsin. Kullandığın pogramlar Windwows 11 ile uyumlu ise geçmende yarar var. Ben bir çok program kullanmama rağmen hepsi uyumlu bir şekilde çalışmakta. Oyunlarda da sorun yaşamadım şimdilik.
hocam v25.1.1 ise sanırsam onlarda windows 11 yüklü geliyordu fakat benimki freedos şekilde geldiği için windows 10 yükledim.

Bir de hocam ben monsterdan gelen flash bellek ile sürücü kurulumu yaptım. Daha günceli vs. var mıdır sizce doğrusunu mu yaptım sürücü yüklemek olarak?

tulparın bu modelini kullananlrada %98 de bitenleri gördüm ama emin olamadım pek hocam.
Çok teşekkürler bu arada steelseries konusu da eğer ki unutmayıp çözerseniz bana yazarsanız çok sevinirim.
1- Sorun olmaz.
2- Normal değil. Şu an Monster'dan yazıyorum ve bende tam dolu görünüyor. Belki bilgisayara özel bir işlem yapılmıştır tam dolmaması için, bilmiyorum.

Eki Görüntüle 1206485

3- Monster Kontrol Merkezi'nden renk ayarı yapabiliyor olmanız lazım. Program kurulu mu sizde?

Eki Görüntüle 1206486

4- Ben Windows 11'e hemen geçmeyi düşünmüyorum şahsen. Mümkünse son ana kadar bekleyeceğim. Sürekli sorunlar çıkıyor ve kullandığım bazı kısa yollar yok.
Hocam bu msi kasa ve steelseries klavyeye sahip olduğu için sanırsam o kontrol merkezi yüklenmedi. Yani monsterdan gelen flash bellek ile sürücüleri yükledim doğru mu yaptım bilmiyorum fakat.

Ben de son ana kadar bkeleyeceğim ya en mantıklısı o gibi.

Hocam ilk soruda gayet normal bir senaryo.
2. soru bu cihazda pil koruması var pil %90'a düştükten sonra geri tamamlıyor pili.
3.SS Engine üzerinden sabit renk ayarı yapabilirsiniz.
4.ben bu cihazda Windows 11 geçtim hız çok arttı zaten hızlıydı uçak oldu cihaz.
1-Gaming laptop olduğu için sürekli prize takılı kullanman performans akıllıca olur. Dışarıda kullanırken de Monster ayarlarından ekonomik moda alabilirsin.

2-normal. Benimkinde de o şekilde.

3-SteelSeries'in kendi programında bu ayar yapılabiliyor sanırım. Ama bakmam lazım. Ben ışıklarını kapadım.

4-zaten içinde Windows 11 yüklü geliyor olmalı. Ancak format atıp 10 kurduysan Windows 11'e dönebilirsin. Kullandığın pogramlar windwows 11 ile uyumlu ise geçmende yarar var. Ben birçok program kullanmama rağmen hepsi uyumlu bir şekilde çalışmakta. Oyunlarda da sorun yaşamadım şimdilik.

Free dos versiyonunu almış.
Hocam v25.1.1 ise sanırsam onlarda Windows 11 yüklü geliyordu fakat benimki FreeDOS şekilde geldiği için Windows 10 yükledim.

Bir de hocam ben Monster'dan gelen flash bellek ile sürücü kurulumu yaptım. Daha günceli vs. var mıdır sizce doğrusunu mu yaptım sürücü yüklemek olarak?

Tulpar'ın bu modelini kullananlrada %98 de bitenleri gördüm ama emin olamadım pek hocam.
Çok teşekkürler bu arada SteelSeries konusu da eğer ki unutmayıp çözerseniz bana yazarsanız çok sevinirim.

Hocam bu MSI kasa ve SteelSeries klavyeye sahip olduğu için sanırsam o kontrol merkezi yüklenmedi. Yani Monster'dan gelen flash bellek ile sürücüleri yükledim doğru mu yaptım bilmiyorum fakat.

Ben de son ana kadar bkeleyeceğim ya en mantıklısı o gibi.

Gayet doğru yapmışsınız ama cihaza farklı kontrol merkezlerini kurmayın kafayı yer.

Hocam ilk soruda gayet normal bir senaryo.
2. soru bu cihazda pil koruması var pil %90'a düştükten sonra geri tamamlıyor pili.
3.SS Engine üzerinden sabit renk ayarı yapabilirsiniz.
4.ben bu cihazda Windows 11 geçtim hız çok arttı zaten hızlıydı uçak oldu cihaz.

Free dos versiyonunu almış.

Gayet doğru yapmışsınız ama cihaza farklı kontrol merkezlerini kurmayın kafayı yer.
Yok yok hocam kurmam. Çok teşekkürler. Windows 10 key satın aldım dün gece 12 de amazondan halen daha keyim gelmedi. Geldiğinde belki geçerim bilemedim. Bu arada pil konusunda da teşekkürler içim rahatladı. Sadece klavye ile alakalı sorunumu çözemedim.

Yani şu bölgede yapılıyor istediğim şey fakat bir türlü aktif edemedim. İstediğim rengi seçti sol taraftan ama aktfileştiremiyorum kendimi çok cahil hissettim vallahi.
1636095452269.png

Sol üstte steady yazan yerden modları değiştirebilirsiniz ya da şöyle yapın FN+1-9 tuşlarına basın ben FN+5 ve 4'ü öneririm çok güzel modlar.
Yok yok hocam kurmam. Çok teşekkürler. Windows 10 key satın aldım dün gece 12 de Amazon'dan halen daha keyim gelmedi. Geldiğinde belki geçerim bilemedim. Bu arada pil konusunda da teşekkürler içim rahatladı. Sadece klavye ile alakalı sorunumu çözemedim.

Yani şu bölgede yapılıyor istediğim şey fakat bir türlü aktif edemedim. İstediğim rengi seçti sol taraftan ama aktfileştiremiyorum kendimi çok cahil hissettim vallahi.
Eki Görüntüle 1206491

Bir de steady nin üzerideki 3 seçenekten ikincisini seçip bütün klavyeyi işaretleyip renk ataması yapabilirsiniz.

Sol üstte steady yazan yerden modları değiştirebilirsiniz ya da şöyle yapın FN+1-9 tuşlarına basın ben FN+5 ve 4'ü öneririm çok güzel modlar.

Bir de steady nin üzerideki 3 seçenekten ikincisini seçip bütün klavyeyi işaretleyip renk ataması yapabilirsiniz.
Tamamdır hocam tek gereken o bütün klavyeyi işaretlemekmiş. Çok teşekkür ederim hocam valla.

Rica ederim yardımcı olduysam çözüm işaretler misiniz olmaz ise canınız sağ olsun.

Aynı ürünü kullanıyorum hocam daha alalı 5 gün falan oldu şimdiden HWMonitor'de wear level %16 olarak gözüküyor. Bu nomal bir değer değil bence. Bir de ilerleyen günlerde ne kadar sıkıntı çıkarır başıma?

Bir de batarya kalibrasyonu yapsam düşer mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı