Monster Tulpar T7 v25.1 nasıldır?

Kesinlikle tekrar temiz kurulum yapın ama rufus kullanmayın bu sefer. Biçimlendirin ve disk bölünmüşse biçimlendirdikten sonra tek parça olduğundan emin olun. Media creation tool aracı ile temiz kurulum yapın. Daha sonrasında driverları usbden kurmayın ilk önce intel supporttan intel sürücüleri ve nvidia geforce experiencten ekran kartı sürücülerini güncelleyin. Sonrasında siteden kalan sürücüleri güncelleyin ama ekran kartı ve intel sürücülerini zaten güncellediğiniz için onları ellemeyin. Şimdiden kolay gelsin inşallah bir daha aynı sorunu almazsınız.
Teşekkür ederim. Dediğiniz gibi kurulum yaptım. İntel'den sürücü güncelledim. Nvdia'dan Game Ready Drivers ve NVIDIA Studio Driver güncelledim. Bad pool caller hatası aldım. Sonrasında siteden güncelledim ama dediğiniz gibi ekran kartı ve intel sürücülerini ellemedim, ek olarak sadece intel sst güncelledim (ses hatası oluyordu.) Bir kez daha güncellerken Bad pool caller mavi ekranı aldım. Bakalım şuan bitti. En kötü servise göndereceğim :(

CPU'yu başka kullanan bir program yok değil mi hocam. Sentetik testlerde sonuçlar farklı çıkabiliyor ama 1000 puan biraz fazla bir fark sani.
Yok hocam her türlü programı kapatıp deniyorum. İlla fark olur aslında ama 1000 puan olunca insan şüpheleniyor. Peki siz hangi 3DMark sürümüyle test ediyorsunuz, nereden indiriyorsunuz?

Windows 11 kullaniyorum daha önce belirtmiştim ama eğer Windows sürümü farklı ise ondan kaynaklı olabilir.

Ben bu ışık sizmasindan rahatsız oldum açıkçası değişim istemeyi düşünüyorum.

Dosya Ekleri

• 20211106_163749.jpg
    20211106_163749.jpg
    133,6 KB · Görüntüleme: 67
Windows 11 kullaniyorum daha önce belirtmiştim ama eğer Windows sürümü farklı ise ondan kaynaklı olabilir.

Ben bu ışık sizmasindan rahatsız oldum açıkçası değişim istemeyi düşünüyorum.
Bence hiç uğraşmayın hocam. Zaten ışık sizmasi olmayan cihaz bulmak imkansıza yakın. Boşuna vaktinizi kaybetmis olursunuz.
Ben de 11 Pro kullanıyorum ve bütün guncellemeler yapılmış durumda. Sizinki hangi sürüm?

Isik sizmasi uretim kalitesinin bir gostergesidir. Paneli monte ederken calisanlar acele ile bastan savma bir sekilde bu islemi yaparlarsa isik sizmasi daha fazla olur. Ayrica muhendislik de onemlidir. Allah'a sukur son iki laptopum hem uretim kalitesi hem de muhendislik seviyesi olarak beni uzmediler ve hiç isik sizmasiyla karsilasmadim. Bu model bu forumda fazla buyutuldu MSI kalitesi falan diye ancak daha onceden MSI Gaming laptop kullanmis birisi olarak MSI'i pek de kaliteli buldugumu soyleyemem. Legion serisi cok daha iyi bir secenek bence aklinizda bulunsun. 17 yıldır sadece laptop kullanan bir abinizden tavsiyedir.

Bence hiç uğraşmayın hocam. Zaten ışık sizmasi olmayan cihaz bulmak imkansıza yakın. Boşuna vaktinizi kaybetmis olursunuz.
Ben de 11 Pro kullanıyorum ve bütün guncellemeler yapılmış durumda. Sizinki hangi sürüm?

Windows 11 Pro tüm son güncelleme. Ben Control oynarken thermal Throttle'a girdim birkaç kere deneme amaçlı oyundayken açık bırakmıştım HWiNFO'yu.

Isik sizmasi uretim kalitesinin bir gostergesidir. Paneli monte ederken calisanlar acele ile bastan savma bir sekilde bu islemi yaparlarsa isik sizmasi daha fazla olur. Ayrica muhendislik de onemlidir. Allah'a sukur son iki laptopum hem uretim kalitesi hem de muhendislik seviyesi olarak beni uzmediler ve hiç isik sizmasiyla karsilasmadim. Bu model bu forumda fazla buyutuldu MSI kalitesi falan diye ancak daha onceden MSI Gaming laptop kullanmis birisi olarak MSI'i pek de kaliteli buldugumu soyleyemem. Legion serisi cok daha iyi bir secenek bence aklinizda bulunsun. 17 yıldır sadece laptop kullanan bir abinizden tavsiyedir.

Evet ışık sızması kalitesiz ve özensiz birleştirmenin sonucu. Panelin yanlarını yeterince izole edemedikleri ve kontrol etmedikleri için oluşan bir durum. Daha önce kullandığım bilgisayarlarda bu sorunu yaşamadım. Legion 5 Pro ilk çıktığında 16k fiyat ile iyi bir tercihti fakat hemen tükendi ve sonra 20-21k ile satılmaya başladı aralarında 5K ya yakın bir fiyat farkı var. Ülke şartları malum bir noktaya kadar bütçeyi zorlayabiliyoruz. Fakat Monster'in bu fiyata bilgisayarın ekranı için ucuza kaçmak çok doğru değil.

Windows 11 Pro tüm son güncelleme. Ben Control oynarken thermal Throttle'a girdim birkaç kere deneme amaçlı oyundayken açık bırakmıştım HWiNFO'yu.
Hocam ben de Fifa21, BF5 gibi işlemciyi yoğun kullanan oyunlarda denedim ama throttle yoktu. 3DMark'la da denedim ama throttle olmadi onda da. Cinebench23'le çoklu çekirdek testi yaparken throttle oldu ama anlikti ve sonra stabil 80 civari çalıştı işlemci. Tabi bu arada ekran kartı tarafında herhangi bir throttle söz konusu değildi. Hatta Aida64'le de stabilite testi yaptım orada da sıcaklıklar cok iyiydi. Prime95'te de throttle oldu ama yine anlikti sonrasında 80 civarında çalıştı işlemci. 80 derecelerde çalışan işlemcinin anlık 96 derecede throttle olması bana garip geliyor va yazılımsal diye düşünüyorum bu durumda zira 80 civarında çalışırken 80W ve 4.5+ GHZ'de sabit çalışıyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı