Mortal Kombat 1 oynanış videosu yayınlandı

Grafikler çok canlı, kasvetli hava yok. Oynanış mekaniğini beğendim fakat oyun sanki çocuk oyununa doğru gitmiş. Sesleri beğenmedim, grafikleri 11'e göre çok kötü bence.
Kesinlikle katılıyorum. Mortal Kombat 11'deki ciddiyetten ( muhtemelen herkese hitap edelim düşüncesiyle ) çocuk oyununa dönmüş gibi. Hiç sevmedim bunu. O aradığım his , kasvet , ciddiyet , sertlik yok gibi burda.

Görseller açısından ben ümitliyim açıkçası. Dediğiniz gibi Switch kaynaklı düşük bir grafik koymuş olabilirler ama bilgisayar için mutlaka özel yamalar paylaşıp güzel grafikler eklerler. Türkiye için ön sipariş kapanmadan 1 gün önce 600TL'ye aldığıma çok memnunum. Çocukluğumdan beri hayranlıkla oynadığım oyunun bu denli gelişmesi hoş. Oynamayı heyecanla bekliyorum.

Ben Steam'de ön siparişten kalkmadan almıştım ama iade edeceğim beğenemedim. Grafikler trailerdekinin çeyreği kadar bile değil downgrade manyağı olmuş. Street fighter 6, üzülerek söylüyorum mk 1 i yendi gibi şimdiden.
Hocam öyle diyorsunuz haklısınız ama ben bu grafik düşüşünü yeni gelecek şeylerden kaynaklandığını düşünüyorum. Krypt gelişmiştir, yeni mod eklenmiştir, videoda izledik kombolar gelişmiş. Yada yeni oyun motoruna geçtiler o yüzden grafikten kısmış olabilirler. Nintendo switch'nin etkisi de olabilir. (optimizasyon için)

MK9, MKX ve MK11 Unreal Engine 3 ile çıkmıştı.

Bana kalırsa iade etmeyin. 70 dolar 1650TL şuanda. Oyun çıkana kadar kimbilir kaç TL olur. (Trailer yayınlandığında 70 dolar 1400TL idi) Tabii sizin tercihiniz.

Hocam öyle diyorsunuz haklısınız ama ben bu grafik düşüşünü yeni gelecek şeylerden kaynaklandığını düşünüyorum. Krypt gelişmiştir, yeni mod eklenmiştir, videoda izledik kombolar gelişmiş. Yada yeni oyun motoruna geçtiler o yüzden grafikten kısmış olabilirler. Nintendo switch'nin etkisi de olabilir. (optimizasyon için)

MK9, MKX ve MK11 Unreal Engine 3 ile çıkmıştı.

Bana kalırsa iade etmeyin. 70 dolar 1650TL şuanda. Oyun çıkana kadar kimbilir kaç TL olur. (Trailer yayınlandığında 70 dolar 1400TL idi) Tabii sizin tercihiniz.

Hocam erken satın alma olayı neden kapatıldı hakkında bir bilginiz varmı? Mortal Kombat fanı olarak satın alacaktım ama kaldırılmış.

Hocam erken satın alma olayı neden kapatıldı hakkında bir bilginiz varmı? Mortal Kombat fanı olarak satın alacaktım ama kaldırılmış.
Yabancıların Türkiye'den oyunu daha ucuza alması ve ülkemizin dengesiz ekonomisi sebebiyle sürekli değişen fiyatlar sebebiyle oyun satışa kapandı. Oyunu yayınlayan Warner Bros. aynı şeyi geçen yıl Hogwarts Legacy için de yaptı.

Yabancıların Türkiye'den oyunu daha ucuza alması ve ülkemizin dengesiz ekonomisi sebebiyle sürekli değişen fiyatlar sebebiyle oyun satışa kapandı. Oyunu yayınlayan Warner Bros. aynı şeyi geçen yıl Hogwarts Legacy için de yaptı.

Teşekkürler hocam cevap için, oyun kaç TL'den satışa sunulacak bilginiz var mı?

Teşekkürler hocam cevap için, oyun kaç TL'den satışa sunulacak bilginiz var mı?
Warner Bros. pek özel fiyatlandirma kasmıyor hocam. 60 dolar olan MK11 Ultimate bile 700-800TL(tam fiyatı hatırlamıyorum) fiyata satılıyor. Bu 1100-1500 olur.

Oyun 19 Eylül'de çıkacak ve çıkmadan önce summer Game fest etkinliğinde toplam 9 dakikalık oynanış videosu yayınlandı. Benim edindiğim bilgiler şunlar:

1) vuruş hissi ve kombolar MK9, mkx, MK11 birleşimi olmuş.

2) oyunda kameo karakterler olacak. Peki bunlar ne işe yarayacak ve kameo karakterler nedir?
- Kameo karakterler (sonya, kano, goro vb.) Olacak. Bunları R1 tuşuyla kullanarak saldırı veya savunma aracı olarak kullanacağız. Yani block breaker da olacağı için MK11'deki gibi tur boyu dayak yeme sona erdi.
-X-rayler ve Fatality'lerde bu karakterler de etkili olacak. Hep aynı X-ray veya Fatality görmeyeceğiz.
- L1 tuşunu kullandığımızda da etkili olacaklar.

3) karakter seçme ekranı değişmiş ve maç başlarken tıpkı Injustice 2'deki birbirlerinin kolunu ittirerek zorladığı ekran olacak ve maç başlayacak.

4) grafikler aldatıcı olmuş. Trailerdeki gibi değil. Muhtemelen Nintendo cihazında çıkacağı için böyle oldu.

5) oyuna (kombat pack 1 dahil) 25-30 karakter gelecek gibi. Daha fazla DLC'lerle bu sayıyı arttırırlar.

6) X-rayler MK9 MK11 karışımı olmuş. Stryker, kenshi gibi karakterlerin gelmesi de güzel oldu.

MK11'de can dengesizliği çoktu. Umarım bu oyunda o sorun olmaz. Türkiye satış fiyatının 1000-1100 TL olacağını düşünüyorum. ($70= ₺1600). Oyunun oynanış videosunu da buradan izleyebilirsiniz. @NotAKnightAnymore

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İgn yeni oynanış videosu paylaştı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleme:
İgn yeni oynanış videosu paylaştı.
İzledim hocam. Kameo karakterlerin bize saldırmasını engellememiz, Block breaker yapabilmemiz (Tur boyu dayak yeme sona erdi sonunda), daha çeşitli kombolar yapabilmemiz iyi oldu.
MK11 de alttan yuvarlanabiliyorduk ama onların pek bir işe yaradığı da yoktu bence.

MK11 de grafiğe çok abandılar grafik iyiydi ama oynanış olarak karakterler dengesizdi. Mesela Kotal Kahn, Skarlet, Cetrion gibi gibi karakterlerdeki kombolar yetersizdi bu da oyun dengesizliğine yol açtı.
Can dengesizliği de aynı şekilde. Mesela en basitinden adam S+I (aşağı + ∆ yani veya aşağı + Y) basıyor hop canımız gereksiz azaldı. Bu oyunda bunları çözmeleri iyi oldu.

bu oyundaki gözüme çarpan tek eksik Trailerdeki gibi grafiklerin olmaması (MK9, MKX, MK11 trailer grafiği oyunla birebir aynıydı) yinede sorun değil bence grafik hala tatlı. Birde Kung Lao ve Raidenin tipi olmamış.

Yeni konular

Geri
Yukarı