Mortal Kombat oyunlarında rastgele tuşlara basarak oynayan insanlar

engin beyefendi

Hectopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Front-end Developer
Anlam veremiyorum, Scorpion ile kombo atıyorum ve adam rastgele tuşlara basarak şansa bala bana fatal blow tutturuyor. Nasıl işliyor bu? Birbiriyle uyumlu olmayan hamlelerle beni stunlayıp hamle bile yapmama izin vermiyor bu rastgele tuşlara basması. Cidden çok gıcık bir durum, Mortal Kombat geliştiricilerinin buna bir çözüm bulması gerekiyor. Kardeşim hayatında Mortal Kombat oynamamış biri ve beni MK1'de birbirimize karşı oynamaya davet etti, bende kolay alırım falan kafasıyla kasmadan oynuyordum. Sonra çocuk johnny cage ile bana fatal blow çaktı, kombo yaparken. Hayır, vurmadım fatal Blow'dayken. Uzak durdum çünkü johnny Cage'in fatal Blow'unda parry atma özelliği mevcut. İşte bende bekliyordum çocuk bir anda ileri dashledi anlamadığım bir şekilde ve fatal blow yedim. Oyuna fatal blow ortasında dash atma mı geldi? Biri beni aydınlatabilir mi? Ayrıca bu kişiler bir de kendini oyunda iyi sanıyor, orası ayrı tilt ediyor.

Anlam veremiyorum, Scorpion ile kombo atıyorum ve adam rastgele tuşlara basarak şansa Bala bana fatal blow tutturuyor. Nasıl işliyor bu? Birbiriyle uyumlu olmayan hamlelerle beni stunlayıp hamle bile yapmama izin vermiyor bu rastgele tuşlara basması. Cidden çok gıcık bir durum, Mortal Kombat geliştiricilerinin buna bir çözüm bulması gerekiyor. Kardeşim hayatında Mortal Kombat oynamamış biri ve beni MK1'de birbirimize karşı oynamaya davet etti, bende kolay alırım falan kafasıyla kasmadan oynuyordum. Sonra çocuk johnny cage ile bana fatal blow çaktı, kombo yaparken. Hayır, vurmadım fatal Blow'dayken. Uzak durdum çünkü johnny Cage'in fatal Blow'unda parry atma özelliği mevcut. İşte bende bekliyordum çocuk bir anda ileri dashledi anlamadığım bir şekilde ve fatal blow yedim. Oyuna fatal blow ortasında dash atma mı geldi? Biri beni aydınlatabilir mi? Ayrıca bu kişiler bir de kendini oyunda iyi sanıyor, orası ayrı tilt ediyor.
Gerçekten bende rastgele basanlardan nefret ediyorum. Genellikle Mortal Kombat oynarken hareketlerin tuşunu ezberlemeye çalışırım. Fakat bazıları kolaya kaçıyor.

Sen de rastgele tuşlara bas. Bu oyunun böyle gıcık bir tarafı var evet, 6 yaşında çocuk gelse bile tuşlara rastgele kıracakmış gibi basıp yenebiliyor veya yenemese de zorluyor. Böyle oynayanlara karşı sen de tuşlara aban rastgele bas, o ne yapıyorsa onu yap :D Ateşe ateşle karşılık vermek gerekebilir bazen.

Gerçekten bende rastgele basanlardan nefret ediyorum. Genellikle Mortal Kombat oynarken hareketlerin tuşunu ezberlemeye çalışırım. Fakat bazıları kolaya kaçıyor.
Birde kendilerine "Ben iyi oynuyorum, senden iyiyim bak seni yendim!" demeleri aşırı gıcık ediyor.

Sen de rastgele tuşlara bas. Bu oyunun böyle gıcık bir tarafı var evet, 6 yaşında çocuk gelse bile tuşlara rastgele kıracakmış gibi basıp yenebiliyor veya yenemese de zorluyor. Böyle oynayanlara karşı sen de tuşlara aban rastgele bas, o ne yapıyorsa onu yap :D
Olmuyor hocam, 20 tane kombo bilince olmuyor.
Johnny Cage kullanmanın avantajları😎
Fatal blow'a parry koymak saçma salak bir şey olmuş açıkçası. İlk günlerimde çok yedim MK1'i aldığımda.

Anlam veremiyorum, Scorpion ile kombo atıyorum ve adam rastgele tuşlara basarak şansa Bala bana fatal blow tutturuyor. Nasıl işliyor bu? Birbiriyle uyumlu olmayan hamlelerle beni stunlayıp hamle bile yapmama izin vermiyor bu rastgele tuşlara basması. Cidden çok gıcık bir durum, Mortal Kombat geliştiricilerinin buna bir çözüm bulması gerekiyor. Kardeşim hayatında Mortal Kombat oynamamış biri ve beni MK1'de birbirimize karşı oynamaya davet etti, bende kolay alırım falan kafasıyla kasmadan oynuyordum. Sonra çocuk johnny cage ile bana fatal blow çaktı, kombo yaparken. Hayır, vurmadım fatal Blow'dayken. Uzak durdum çünkü johnny Cage'in fatal Blow'unda parry atma özelliği mevcut. İşte bende bekliyordum çocuk bir anda ileri dashledi anlamadığım bir şekilde ve fatal blow yedim. Oyuna fatal blow ortasında dash atma mı geldi? Biri beni aydınlatabilir mi? Ayrıca bu kişiler bir de kendini oyunda iyi sanıyor, orası ayrı tilt ediyor.

O an oynadığım karakterin 2-3 hareketini ezberleyip onun dışında hemen hemen rastgele oynuyorum. Ayda yılda bir oynayıp onda da rastgele basan bizleri affedin.😃

Yeni konular

Geri
Yukarı