Mosso Wildfire HYD 29" vs Kron XC 150 29"

Mosso 7 vites ancak Kron 8 vitese sahip. Kron 16KG kadar tutuyor 29" Hidrolik Disk Fren modellerde. Mosso ise biraz daha hafif yanılmıyorsam. İkisi de 6061 alüminyum kadroya sahip ancak Kron'un tasarım ve boya katmanı daha kaliteli görünüyor. Kaynak noktaları çok fazla belirgin değil ve renk seçeneği çok daha geniş Kron'un.

Açıkçası ben Kron tercih ederdim. Kırmızı - siyah - beyaz modelini tercih edebilirsin.
Maşa yani ön süspansiyon noktasında hiçbirinden kalite bekleme. İkisi de son derece basit süspansiyonlar. İkisinde de aynı şikayetleri yaşarsın hor kullanırsan, sert kullanırsan, çok fazla ön kaldırıp yere sert inersen. Giriş seviyesi olduğunu unutmadan - temiz temiz kullan.

Kron en azından gözünü de doyurur, tasarım kısmı da çok önemli çünkü bir bisiklette. Kron sağ olsun kadroları güzel boyuyor, yeni kullanıcıyı kendine çekmeyi başarıyor.

Kron'un kendi sitesinde bu renk seçeneği neden yok? Acaba bir yanlışlık mı var? Bir de 180 cm boyundayım. Kadro boyu ne olmalı?
Screenshot_20180718-002913.png

Kendi sayfasında 2018 model kadrolar mevcuttur büyük olasılıkla. Eğer aynı renkleri göremiyorsan anla ki daha eski bir model yılına ait. Zaten ilanda model yılı da belirtmemişler.
Dağ bisikletinde 180 boya 18" yani 46cm kadro uygundur. Ben de 180 boya sahibim. 48cm kadro da kullanabilirsin sıkıntı olmaz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı