Motorda arıza ışığı yanıp marş basmıyor

YasarPKS

Picopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
İlk defa bindim bugün ve hiçbir şey yapmamama rağmen motor istop edip arıza ışığı yanmaya başladı. Sonra marşa basmamaya başladı. Neden olabilir? Drift l cbs Mondial.

Son düzenleme:
Hocam biraz eski kafa olacak ama bende 50CC Peugeot vardı aynı soğuk havada çalışmıyordu yanında ateş yaktım 15-20 dakika kadar marş tekte aldı.

Babamın eski arkadaşı aynısını Ford connect e yaptı. O zamanlar arabanın sıfırı 40k idi. Arabanın aksamı komple gitmişti. Yaklaşık 10k masraf çıkmıştı. Yürümüyordu çekici geldi götürdü. Önermeyin böyle tehlikeli şeyler.

Artı -3 Eksi
Motorda yazmıyor ama hava -10'lara iniyor gece çalıştırırkende -4 falandı. Konum Ankara.

Motoru çalıştırdıktan sonra gaza basmadan 5 dk boyunca bekleyin. Sonra normal bir şekilde kullanmaya devam edin. Ha bu arada eğer motoru çalıştırınca yine göstergeler yanıyorsa göstergelerin fotoğrafını atın.

Babamın eski arkadaşı aynısını Ford connect e yaptı. O zamanlar arabanın sıfırı 40k idi. Arabanın aksamı komple gitmişti. Yaklaşık 10k masraf çıkmıştı. Yürümüyordu çekici geldi götürdü. Önermeyin böyle tehlikeli şeyler.

Arabanın altına ateş yakarsan olur tabii hocam motor yanına kurucan ateşi motoru üstüne atmayacaksın ısındığı zaman çözüldüğü gibi çalıştı 50 CC Peugeot.

Motor diyoruz hâlâ arabadan bahsediyorsunuz.

Motoru çalıştırdıktan sonra gaza basmadan 5 dk boyunca bekleyin. Sonra normal bir şekilde kullanmaya devam edin. Ha bu arada eğer motoru çalıştırınca yine göstergeler yanıyorsa göstergelerin fotoğrafını atın.
Marşa basmadan motorsikleti nasıl çalıştırayım hocam.
Yakıtı kontrol ettiniz mi? Malum litresi oldu 15 TL. Abiniz yakıt atmamışsa bittiği için durmuş olabilir :D
En başta 1 diş yanıyordu. Isınınca 2ye çıktı.

Yok hocam çalıştırırkenkinden bir şey olmaz ama o 5 dk ısınmasını beklerken gaza basmayın daha çok zarar verirsiniz.

Hmm anlaşıldı. Yakıt donmuş olabilir. Hocam siz en iyisi yanan uyarı işaretinin fotoğrafını atın veya hava ısınınca deneyin.

Yok hocam çalıştırırkenkinden bir şey olmaz ama o 5 dk ısınmasını beklerken gaza basmayın daha çok zarar verirsiniz.

Hmm anlaşıldı. Yakıt donmuş olabilir. Hocam siz en iyisi yanan uyarı işaretinin fotoğrafını atın veya hava ısınınca deneyin.
Siz kontağı açıp 5dk beklememi istiyorsunuz dimi?
Bundan yanıyor sadece.

Dosya Ekleri

• motor-arıza-lambası.jpg
    motor-arıza-lambası.jpg
    11,6 KB · Görüntüleme: 43
Drift l cbs Mondial.

Haa bende araba sandım benim arkadaşımda'da var parkta marşa basacaktı dediğiniz gibi 2 3 ışık yandı ben motordan anlamam arkadaşım bıktım bu motordan deyip sertçe motora vurdu sonra düzeldi siz gene de vurmayın motora soğuktan motorun içi belki buz falan tutmuştur (böyle bir ihtimal çok zor ama) gene de isterseniz YouTube'dan çözüm bakın.

Geri
Yukarı