Motorda arıza ışığı yanıp marş basmıyor

YasarPKS

Picopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
İlk defa bindim bugün ve hiçbir şey yapmamama rağmen motor istop edip arıza ışığı yanmaya başladı. Sonra marşa basmamaya başladı. Neden olabilir? Drift l cbs Mondial.

Son düzenleme:
Biliyorum abim yan sehpayı açıyor öyle parkediyor. Ben onu kaldırdım yukarı motoru öyle çalıştırdım.
Abiniz park ederken boşa alıp yan sehpayı açıyorsa stop etmez. Siz vitesteyken ve yan sehpa açıkken çalıştırmaya çalışmadığına emin misiniz?

Hocam akü bitmiş olabilir. Soğuk havalarda olması normal. Çalıştırdıktan sonra istop etti diyebilirsiniz ama akü seviyesi azaldığında bir yerden sonra doldurmak zorlaşıyor.
Bir de marşa bastığınızda gelen sesi atabilirseniz belki bir şeyler yakalayabiliriz.

Abiniz park ederken boşa alıp yan sehpayı açıyorsa stop etmez. Siz vitesteyken ve yan sehpa açıkken çalıştırmaya çalışmadığına emin misiniz?

Emin değilim çalıştırmak değil de sadece kontağı açmış olabilirim. Belki de çalıştıermış olabilirim. Çalıştırdıysam ne olmuş olabilir.

Emin değilim çalıştırmak değil de sadece kontağı açmış olabilirim. Belki de çalıştırmış olabilirim. Çalıştırdıysam ne olmuş olabilir.
Eğer düşündüğüm olay olmuşsa motorda herhangi bir arıza yok. Yan sehpa açık vitesteyken motoru çalıştıramazsınız. Çalışır durumdayken ve vitesteyken yan sehpa açılırsa motor durur. Bu yaşanmış olabilir, bunlara dikkat edilirse sorunsuz çalıştırabilirsiniz.

Bunun dışında soğuktan akü seviyesi azalmış olabilir. Motoru soğukta çalıştırıp ısınmasını beklemeden binmeye başladıysanız düşük devirde ondan stop etmiş ve tekrar çalıştıramamış olabilirsiniz.

Bunlar hep tahmini, en azından bir video olsa daha sağlıklı yorum yapılabilirdi.

Öyle açsm bile en başta çalıştı amaç
Eğer düşündüğüm olay olmuşsa motorda herhangi bir arıza yok. Yan sehpa açık vitesteyken motoru çalıştıramazsınız. Çalışır durumdayken ve vitesteyken yan sehpa açılırsa motor durur. Bu yaşanmış olabilir, bunlara dikkat edilirse sorunsuz çalıştırabilirsiniz.

Bunun dışında soğuktan akü seviyesi azalmış olabilir. Motoru soğukta çalıştırıp ısınmasını beklemeden binmeye başladıysanız düşük devirde ondan stop etmiş ve tekrar çalıştıramamış olabilirsiniz.

Bunlar hep tahmini, en azından bir video olsa daha sağlıklı yorum yapılabilirdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı