Motorda sürücünün boyu ne kadar önemli?

AidenPearce

Hectopat
Boyum 1.65. Naked bir motor almak istiyorum ilk motorum olarak. Husqvarna Svartpilen 200 veya 125 düşündüm. Fakat araştırdığım zaman benim boyumdaki sürücünün motoru sürerken sorun yaşayabileceğini gördüm. Motoru seçme sebebim estetik durması. E haliyle estetik bir motorun altımda emanet gibi durmasını da istemiyorum. Motoru alçaltmak için yapabileceğim bir şey var mıdır? Ya da motoru süren kişinin boyu sürüş güvenliği için çok mu önemlidir? Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Boyun hiçbir önemi yok lakin prof sürücü için geçerli bu durum ilk motorun olacaksa sana uygun rahat edebilecegin hafif ayağını sağlam basacagin başka motorlara bak derim

Sürmeyi öğren 600luk de surersin 1000likde hiç fark etmez parmak ucun değsin yeter;)

Boyumun uzun olmadığının farkındayım zaten. Sadece boy motorda önemli bir etken midir onu öğrenmek istedim.

E haliyle estetik bir motorun altımda emanet gibi durmasını da istemiyorum.

Boy olayı sürmesini bildikten sonra pek önemli değil, yazdığın şeye gelirsek sen o motorda emanet gibi durabilirsin.

Seçtiğin model tuhaf duruyor ve başlangıç için zor gelebilir.

Son düzenleme:
Yeni motor sürmeyi öğreneceksen boyuna göre al hatta sıska isen olabildiğince hafif bir şey al. Yok zaten motosikklet sürmeyi biliyorum diyorsan boy kilonun önemi yok.

Yeni motor sürmeyi öğreneceksen boyuna göre al hatta sıska isen olabildiğince hafif bir şey al. Yok zaten motosikklet sürmeyi biliyorum diyorsan boy kilonun önemi yok.
Kocaman motor alırsan kontrolü zor olur.
İlk defa kendi başıma süreceğim. Baktığım zaman Svartpilen 125 çok büyük bir motor gibi durmuyor zaten boyum kısa olduğu için her motor büyükmüş gibi gelecek bana.

Geri
Yukarı