Motosikleti dikiz aynası takmadan kullanmanın cezası ne kadar?

Overloop

Femtopat
Daha fazla  
Yamaha YZF R125 motora sahip bir arkadaşım var. Motora önden bakınca çok güzel duruyor ancak dikiz aynası çok uzun olduğu için hem trafikte gezerken zorluk çıkarıyor hem de motorun şeklini şemalini bozuyor. Dikiz aynası takmadan kullanmanın cezası var mıdır? Var ise ne kadardır? Not: Dikiz aynası olmadan kullanmıyoruz arkadaşlar zaten sadece uzun yol yaptığımız zaman otobanda bu dikiz aynası gözümüze vuruyor kask camlarımızda filmli olmadığı için şehir içinde zaten çıkarmıyoruz hem kendi canımız hem de başkalarının canını tehlikeye atmamak için.

Son düzenleme:
Tamam işte cezası var mıdır? Diye sormuşsun, ben de cezası ölüm olabilir diyorum. Zaten bu kafayla sizin ölüp ölmemeniz umurumda değil, hava atacağım diye başkalarıni öldürmenizden bahsediyorum.
Dikiz aynası kullanmadığı için kaza yaptığında birini öldürmese bile, kazaya karışan masum kişinin de başını yakacak.

Cezası yok diye sonuç buldum. Fakat kesin olarak güvenmenizi önermem. Cezası yoksa da kazayla sonuçlanabilir. Kendi canınızı sevmiyorsanız başkalarının canını düşünün. Aynayı sökmeyin derim.

Dikiz aynası kullanmadığı için kaza yaptığında birini öldürmese bile, kazaya karışan masum kişinin de başını yakacak.

Mesajımı düzenledim tekrar okuyabilir misin?

Cezası yok diye sonuç buldum. Fakat kesin olarak güvenmenizi önermem. Cezası yoksa da kazayla sonuçlanabilir. Kendi canınızı sevmiyorsanız başkalarının canını düşünün. Aynayı sökmeyin derim.

Teşekkürler zaten yazımdada belirttiğim gibi kasklar ucuz bir şey. Motorda öyle ahım şahım bir şey değil 2009 model Yamaha yfz R125.

1643812612014.png

:D

Yeni konular

Geri
Yukarı