Mount and Blade Bannerlord alınır mı?

• Konuyu başlatan houl
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 41
  • Görüntüleme 5B

houl

Hectopat
Yer
Eskişehir/Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci/Grafik Tasarımcı
Öncelikle merhabalar. Bildiğiniz gibi Mount and Blade serisinin yeni oyunu Bannerlord sonunda geldi. Oyunu almayı düşünüyorum ama çok kararsızım. İnternete bakıyorum; bir taraf al, diğeri alma diyor. Başka birisi bekle sonra alırsın diyor. Sizce ne yapmalı? Şu anki 120TL'lik fiyatı ile oyunu alınır mı? Az bir miktar olmadığı için buraya danışma gereği duydum. Fikirlerinizi belirtirseniz çok mutlu olurum.

Pardon da oyun daha dün "erken erişime" çıktı. Daha tamamen çıkmamış bir oyun için nereden bu sonuca vardınız? 300 TL yapmadıklarına dua etmeniz gerekirken hem çıkardıkları oyunu hemde fiyatını eleştiriyorsunuz. Gerçekten çok garip siz ve sizin gibi olanlar.
''Bence.'' Neyinden anlamıyorsun? Herkes her şeyi beğenecek diye bir şey yok. Sen alıyorsan al, bir şey diyen mi oldu?

Bir zamanlar Warband'ı çok oynardım. Geçenlerde tekrar oynamayı denedim ve 5-6 saat sonra sildim oyunu. Ben bu tarz oyunlara katlanamıyorum artık. Siz de böyleyseniz almayın. M&B serisinin hastasıyım diyorsanız da bir dakika bile düşünmeden alın.
Doğru, herkesin katlanamayacağı tarafları var. Mesela ben bu seriyi çok sevdiğim için böyle bir zamanda baldan tatlı geldi. :) Herkesin beklentisi farklı oluyor. Yadırgamamak lazım.

Pardon da oyun daha dün "erken erişime" çıktı. Daha tamamen çıkmamış bir oyun için nereden bu sonuca vardınız? 300 TL yapmadıklarına dua etmeniz gerekirken hem çıkardıkları oyunu hemde fiyatını eleştiriyorsunuz. Gerçekten çok garip siz ve sizin gibi olanlar.
AA oyun için 300 TL yapmalılar kesinlikle haklısınız. Arkadaş fazla uçmuş 50-60 diyerek fakat Türkiye için özel fiyat çıkaracağız deyip 150 ile çıkartmaları anlamsız kalıyor bence. 90-120 arasında bir şey olmalıydı.

150 lirayı çöpe atma kardeş. Millet aj geziyor aj aj. 5 6 liraya Warband al mis, 2 mod çakar oynarsın.
Bence parayı Ubisoft ve EA türü firmaların oyunlarına verenler çöpe atıyor. Her sene aynı gelen, sadece kadro güncellemeleri yapan FIFA'ya 400-500 TL para ödeniyor fakat kimse bir şey demiyor. Hele Ubisoft'un bütün oyunları oynanış olarak birbirinin aynısı, cilalanmış halleri. Kendileri bile kabul etti. Yani 120 TL'de bir kere kendi ülkenin firmasına ver ne olacak?

Adamlar Mount and Blade Warband'a yapılan unofficial modları Bannerlord'a eklemişler, bir' iki arayüz ve grafik iyileştirmesi yapıp satışa çıkarmışlar bence hâlâ Mount and Blade Warband'a diplomacy mod v. S kurulup oynanabilir. 120 TL'ye de birden fazla oyun satın alabilirsiniz.

Ne kadar basit 8 yıl süren bir emeği diplomacy modla bitirdiniz. :)

Bence parayı Ubisoft ve EA türü firmaların oyunlarına verenler çöpe atıyor. Her sene aynı gelen, sadece kadro güncellemeleri yapan FIFA'ya 400-500 TL para ödeniyor fakat kimse bir şey demiyor. Hele Ubisoft'un bütün oyunları oynanış olarak birbirinin aynısı. Kendileri bile kabul etti. Yani 120 TL'de bir kere kendi ülkenin firmasına ver ne olacak?
Onlarda çöp zaten kardeş kendi ülkemin firması diye objektif olmayim mi ?

Onlarda çöp zaten kardeş kendi ülkemin firması diye objektif olmayim mi ?
Ol tabii ki fakat verdiğim örneklere gelince kimse bir şey demiyor. Binlerce lira para döküyorlar. Konu Bannerlord olunca ortalık yıkıldı. Hiç konu gördün mü Ubisoft'un bütün oyunları aynı oluyor diye mesela? Binlerce konu açılıyor, hangi Assassin oyununu alayım diye. Birisi demiyor ki hepsi aynı zaten al geç. 😄

Ol tabii ki fakat verdiğim örneklere gelince kimse bir şey demiyor. Binlerce lira para döküyorlar. Konu Bannerlord olunca ortalık yıkıldı. Hiç konu gördün mü Ubisoft'un bütün oyunları aynı oluyor diye mesela? Binlerce konu açılıyor, hangi Assassin oyununu alayım diye. Birisi demiyor ki hepsi aynı zaten al geç. 😄
Ubisoft 8 yılda bir oyun çıkarmıyor kaldı ki zaten kimse assasin, farcry gibi oyunları dövüş mekaniği grafik v.s için beklemiyor sunduğu hikayeyi merak ediyor, ama insan bekledikçe ve elinde Mount and Blade gibi kıt bir oyun serisi varsa yıllar geçtikçe oyundan beklenti de artıyor ayrıca 8 yılda bir oyunu erken erişim olarak çıkartıp oyundaki sorunlara bahane buldular kim ne derse desin üzerinde az çalışılmış ileriye gidemeyen bir oyun oldu Bannerlord işte bu yüzden 120 tlye 2020 warband tecrübesi yaşamak bana saçma geldi alanların da %90 ı M&B fanları zaten.

Not: 200+ saatim var Warband da

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı