Mount and Blade Bannerlord alınır mı?

• Konuyu başlatan houl
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 41
  • Görüntüleme 5B

houl

Hectopat
Yer
Eskişehir/Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci/Grafik Tasarımcı
Öncelikle merhabalar. Bildiğiniz gibi Mount and Blade serisinin yeni oyunu Bannerlord sonunda geldi. Oyunu almayı düşünüyorum ama çok kararsızım. İnternete bakıyorum; bir taraf al, diğeri alma diyor. Başka birisi bekle sonra alırsın diyor. Sizce ne yapmalı? Şu anki 120TL'lik fiyatı ile oyunu alınır mı? Az bir miktar olmadığı için buraya danışma gereği duydum. Fikirlerinizi belirtirseniz çok mutlu olurum.

Ubisoft 8 yılda bir oyun çıkarmıyor kaldı ki zaten kimse assasin, farcry gibi oyunları dövüş mekaniği grafik v.s için beklemiyor sunduğu hikayeyi merak ediyor, ama insan bekledikçe ve elinde Mount and Blade gibi kıt bir oyun serisi varsa yıllar geçtikçe oyundan beklenti de artıyor ayrıca 8 yılda bir oyunu erken erişim olarak çıkartıp oyundaki sorunlara bahane buldular kim ne derse desin üzerinde az çalışılmış ileriye gidemeyen bir oyun oldu Bannerlord işte bu yüzden 120 tlye 2020 warband tecrübesi yaşamak bana saçma geldi alanların da %90 ı M&B fanları zaten.

Not: 200+ saatim var Warband da
Hikaye kısmını kendin bekliyorsun diye, başkaları da bekliyor diyemezsin. Çünkü kimin neyi, ne için beklediği, ne beklentisi olduğunu bilemezsin. Dediğin doğru da olabilir, olmayadabilir. O senin kendi beklentin. Ayrıca düşünemediğin noktayı ben sana söyleyim. Ubisoft yılların tecrübesi oturaklı, tuzu kuru, para sıkıntısı olmayan ve yüz binlerce çalışanı olan bir firma. "Nasıl olsa millet alıyor, akıyor paralar, salla gitsin bir tane hikaye, aynı oyunu koy." diyerek işlerine bakıyorlar. Bizim garipler ise kendi oyun motoruyla, ortaya bir şeyler koymaya çalışan bir firma. Türkiye'de oyun sektörüne hükümet tarafından ne kadar destek veriliyor? Bu adamlar Türk bir firma olarak, kendi çabalarıyla oyunlarını avrupaya duyurabildiler ve çok büyük hayran kitlesi var. Daha da gelişeceklerdir. İmkanları var da, onlar mı kullanmıyor? Çok mu hoşlarına gidiyordur, mesela senin yaptığın yoruma benzer yorumları görmek? Anca "O olsun, şu olsun, bu olsun, bu niye yok." demekten başka icraatınız yok. Yap güzel kardeşim o zaman sen bir oyun aynı türden, oynayalım. Oyun yapmak, film çekmekten zor iş. Ben de katılıyorum çoğu yorumlarınıza, 8 yıldır çok daha iyi bir oyun ortaya koyabilirlerdi fakat yapım aşamasında nelerle uğraştıklarını bilemeyiz. Adamlar uyduruk iş yapmak istese, 1 yılda da oyun çıkarır atarlardı önümüze. Ellerinden bu kadar gelmiş demek ki. Çok seveni de oldu, eleştireni de oldu. Daha da gelişeceklerdir. Beğenmediysen alma geç ama yerin dibine de sokma. İyi forumlar.

Oyun kesinlikle duyurulduğu tarihten itibaren geliştirilmiyor, ben yazdıklarımı bu adamların 2010 yılındaki kaynaklarla müthiş bir oyun yapmalarıyla 2020 gibi bir yılda aynı oyunu bir kere daha yapmalarına kızıyorum mesela cd projekt red polonyalı bir firma adamlar witcher 1 gibi bir oyundan witcher 2 ve 3 ile mükemmel bir oyun serisi yaptılar polonya çokmu gelişmiş bir ülke ? ya da devlet destek mi veriyor ? dediklerinde belki haklı olabilirsin ama bu insanlar amatör değiller ve ortaya bir iş çıkarıyorlarsa tam yapmalılar. Başta da dediğim gibi 2010 yılında warband gibi bir oyun yaptılar. Bu kadar zor olmamalıydı ama umarım erken erişimde güzel güncellemeler görürüz.

@orlando CD Projekt alnından öpülecek bir firma fakat evet, Polonya devleti onlara para desteği verdi. "Ülkesindeki oyun geliştiricilere destek veren Polonya Hükümeti, The Witcher'ın yapımcısı CD Projekt RED'e 7 milyon dolarlık bir kaynak ayırdı." Bir kaynaktan alıntı. Araştırabilirsiniz. 7 milyon dolar hiç de az bir para değil. Bizimkilere de destek çıkılsa, belki çok daha farklı şeyler ortaya çıkarabilirlerdi. Eleştirilerinize katılıyorum. Bu seriye değer verdiğiniz için siz de hayal kırıklığı yaratmış olabilir. Ben de oynarken sorguluyorum, daha çok gelişebilirdi diye fakat bana zaten istediğimi savaş alanında veriyor oyun. Geriye kalan hikaye kısmı veya başka bir şeyi pek aramıyorum. Bu yüzden zaten herkesin beklentisi farklı oluyor diyorum. Ben zaten ne çok iyi bir oyun bekledim, ne de çok kötü bir oyun. Hayal kırıklığı olmadı o yüzden. Şu an saatlerimi vererek oynuyorum ve eğlenceli vakit geçirebiliyorum. Gelişmeye devam eder umarım.

Son düzenleme:
2016 tarihli bir haber witcher 3 2015 de piyasaya sürüldü. (Cyberpunk gümbür gümbür geliyor) Ayrıca Polonya gibi avrupanın gelişmemiş bir ülkesinden 7 milyon dolarlık yardım beni çok şaşırttı. Neyse bunlar bi kenarda dursun dediğin gibi beni gerçekten hayal kırıklığına uğrattı oyun, ama madem Polonya 7 milyon dolar vermiş cd projekte bizde 70 milyon bir olup alalım bu oyunu :D şaka bir yana sırf destek amaçlı yarın alacağım oyunu umarım bu erken erişim sürecini iyi değerlendirirler de daha fazla hayal kırıklığına uğramam. İyi forumlar.

@orlando İşte sende ki bu düşünceyi, çok duyarlı olan hükümetimizin de düşünmesi gerekiyor. Destek olmak için beğenmediğin bir oyunu alıyorsun, takdir ediyorum. Polonya bu yüzden gelişmekte olan ülke olarak kalır fakat biz gelişememekte olan ülke olarak devam ederiz. :) Oyun sektöründe dönen paralardan haberleri yok, olsa keşke. Witcher sayesinde Polonya etiket yaptı. Neyse... İyi oyunlar ve forumlar. 😉

Not: Cyberpunk alın, aldırtın!

Hepinizin fikri için tekrar teşekkürler arkadaşlar. Oyunu az önce aldım alırım bir hayırlı olsun :)
İsabetli karar olmuş. Ben de almadan önce "Bu ne ya Warband'in aynısı, saçmalığa bak yıllardır bunu mu geliştirdiniz" gibi saçma şeyler söylüyordum ama iş öyle değilmiş. Oyun içine fazlasıyla alıyor ve ben daha çok gelişeceğim sinyalini oyuncuya fazlasıyla veriyor. Hayırlı olsun, iyi oyunlar.

Alınır aslında ama şöyle bir şey var.
Forumda çok fazla Bannerlord'da Crash sorunu yaşayan arkadaş gördüm, yani adam 135 TL veriyor ve bayağı bir hatayla karşılaşmaktan oyunu adam gibi oynayamıyor, hevesi kursağında kalıyor.
Ben biraz bekleyip, Oyun tam yerine oturduktan sonra alacağım.
Ama yinede karar senin.

Oyunu aldım ve girdiğim ilk savaştan buglarla karşılaştım :D . Ok attığım kişi çırılçıplak kalıyor. Ya da harita modunda bazen karakterim yok oluyor, at kendi başına koşturuyor. Bilgisayarım da umutlu olmama rağmen güzel bir performans vermedi (1050, i5 8gbram) . Düşük ayarlarda 60fps yi zor görüyorum. Sanırım iade edeceğim, erken erişimden çıkınca yine alacağım.

Oyunu aldım ve girdiğim ilk savaştan buglarla karşılaştım :D . Ok attığım kişi çırılçıplak kalıyor. Ya da harita modunda bazen karakterim yok oluyor, at kendi başına koşturuyor. Bilgisayarım da umutlu olmama rağmen güzel bir performans vermedi (1050, i5 8gbram) . Düşük ayarlarda 60fps yi zor görüyorum. Sanırım iade edeceğim, erken erişimden çıkınca yine alacağım.
Lafimi dinlemiyorsunuz ki arkadaş :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı