Mount and Blade II Bannerlord incelemesi

Hikaye gözü ile bakmak saçma zaten. Ee iyi bakalım erken erişimden çıktıktan sonra torunlarımızla bakarız tekrardan konuya.

Bence hikayeside olmalı,

Oyuna başlarken zaten hikaye seçiyoruz. En azından görevlerde hikaye olmalıydı, şehirlere girip kervanla şuraya git, şehirden şu ürünü kaçır tarzı görevler var. Sığınak görevi var başka da bir şey yok.

Hevesle giriyorsun oynuyorsun ama sırf mekaniğinden dolayı oynuyorsun oyunu, çünkü çekecek bir özelliği yok başka. :(

Bence hikayeside olmalı,

Oyuna başlarken zaten hikaye seçiyoruz. En azından görevlerde hikaye olmalıydı, şehirlere girip kervanla şuraya git, şehirden şu ürünü kaçır tarzı görevler var. Sığınak görevi var başka da bir şey yok.

Hevesle giriyorsun oynuyorsun ama sırf mekaniğinden dolayı oynuyorsun oyunu, çünkü çekecek bir özelliği yok başka. :(
Kendi hikayeni kendin yazıyorsun bu oyunda. İster bir krallığın derebeyi ol, istersen kendi krallığını kur.
Açıkçası bir hikayesi olsaydı yüzlerce hatta binlerce saat oynatamazdı. Bir yerden sonra hikaye biterdi çünkü.
Her oyunda hikaye aramamak lazım bence.

Kendi hikayeni kendin yazıyorsun bu oyunda. İster bir krallığın derebeyi ol, istersen kendi krallığını kur.
Açıkçası bir hikayesi olsaydı yüzlerce hatta binlerce saat oynatamazdı. Bir yerden sonra hikaye biterdi çünkü.
Her oyunda hikaye aramamak lazım bence.

Pekala,

Bana mod hakkında yardımcı olur musun?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dismemberment modunu aktif edemiyorum.

Pekala,

Bana mod hakkında yardımcı olur musun?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dismemberment modunu aktif edemiyorum.
Ayrı bir konu aç lütfen. Ceza yiyebilirsiniz yoksa.

Bannerlord'un etkileyeceği bir hikayesi yok, kardeşleriniz kaçırılıyor onu arıyorsunuz klasik. Bence daha da geliştirilebilir bu hikaye. Yapay Zeka da ayrıca. Ben bir kale kuşatırken karşımdaki ordunun gayet tecrübeli ve ciddi bir ordu olduğunu anlayabilmeliyim. Yoldaşlarımı savaşta komutan sıfatı takıp askerlerimi ona verebilmeliyim. Çok istiyorum bu özelliği.

Bannerlord'un etkileyeceği bir hikayesi yok, kardeşleriniz kaçırılıyor onu arıyorsunuz klasik. Bence daha da geliştirilebilir bu hikaye. Yapay zeka da ayrıca. Ben bir kale kuşatırken karşımdaki ordunun gayet tecrübeli ve ciddi bir ordu olduğunu anlayabilmeliyim. Yoldaşlarımı savaşta komutan sıfatı takıp askerlerimi ona verebilmeliyim. Çok istiyorum bu özelliği.

Merdiven çıkamayan bir ordu 😅

Merdiven çıkamayan bir ordu 😅

Maalesef hocam yapay zeka çok sıkıntı. Böyle tarihi videolar olur ya savaşı harita üzerinde anlatan, bu tarz videolara bayılıyorum ve aynısını ben de oyunda yapmak istiyorum. Sol kanatta yoldaşım, sağ kanatta başka bir yoldaşım, orta da merkez ve ben gibi. Fakat mümkün gözükmüyor sanırım.

Merhaba,

Yıllardır beklediğimiz oyun çıktı, piyasaya sürüldü ve birçoğumuz oynadık.

Oyunda hata dolu.

Mesela görevler alıyorsunuz size getirisi 3000 altın ama görev için de 3000'e yakın altın harcamanız gerekiyor ve haritada gezerken zaman kaybı oluyor.

Lordların nerede olduğunu bulamamak cabası.

Savaş mekaniği çok iyi fakat "dismemberment" adındaki mod oyuna entegre olsa daha iyi olurdu.
Bu modda kılıcınız kime değerse değsin hasar alıyor. Oyunun kendi standat modunda kılıç 1 kişiye hasar vuruyor ve bu çok saçma.

Oyunda birçok eksiklik modlar sayesinde aşırı anlamlı olmuş fakat 1.5.7 sürümünde ben modları kurmayı başaramadım.
Sanırım koruma getirmişler.

Oyunu hilesiz bitirmek için kesinlikle mal alıp satmak gerekiyor, ticaret yapmak gerekiyor fakat öyle de gelişmek aşırı zorlaşıyor.

Yıllardır "bunu mu bekledim" diye düşünüyorum. Cyberpunk'ı eleştiriyoruz fakat bizim oyun daha beter mantıksız bir halde.

Koruma getirselerdi Launcher da modlar kısmı olmazdı diye düşünüyorum ve ben ticaret yapmadan savaşarak da kolaylık la çok fazla para kazanılabiliyor zaten ondan sonra şehirleri kuşatarak ve geliştirerek çok fazla para kazanıyorsunuz lordların nerede olduğu ise (adını bilmiyorum o yüzden günlük diyeceğim karakterler krallıklar ve klanlar hakkında bilgi aldığımız yer) günlük de bir güncelleme olana kadar biraz etrafta gezinmek yeterli görevler ise sadece oyunun başında yapılıyor ondan sonra verdikleri para insanın gözünde çok küçülüyor görev yerine turnuvaya katılabilirsiniz savaş konusunda haklısınız ama en azından mod desteği var eminim ki yakında o özelliği de getirirler.
Hazirana kadar almayı düşünüyordum, almamalı mıyım? Hazirana kadar düzelir mi? Çok istiyorum oyunu fakat aldıktan sonra pişman da olmak istemiyorum.

Ben oyuna sahip olduğum ilk gün 8 saat oynadım sonra 1 hafta da yaklaşık 100 saat kastık hala açıp oynuyorum uzun süre ara vermiştim sahip olduğum zaman da şu an da da zevkli be yakında güzel bir Update gelecek buglar da o kadar fazla yok veya ben karşılaşmadım.
Hazirana kadar almayı düşünüyordum, almamalı mıyım? Hazirana kadar düzelir mi? Çok istiyorum oyunu fakat aldıktan sonra pişman da olmak istemiyorum.

Ben oyuna sahip olduğum ilk gün 8 saat oynadım sonra 1 hafta da yaklaşık 100 saat kastık hala açıp oynuyorum uzun süre ara vermiştim sahip olduğum zaman da şu an da da zevkli be yakında güzel bir Update gelecek buglar da o kadar fazla yok veya ben karşılaşmadım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı