Mount Blade Warband şehir kuşatmak

Umut Özdoğan

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle selam. Kendi krallığımı kurup Veluca şehrini kuşattım. Buranın alınmaması için ne kadar ve nasıl askerler koymalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunun dengesini bilemeyiz şu an diger şehirlere bak ona göre asker koy ve askerin yapay zekası sensiz çok kötü. Kuşatma olursa başında ol kalenin.

Genel olarak şehrin yakınlarında dur. Çünkü arkadaşımızın dediği gibi kuşatmanın başında olmazsan kaleni alırlar.

Krallığını yeni kurup hilesiz oynuyorsan asker sıkıntısı çekiyorsundur. Bütün askerlerini şehre koysan bile Rodoklar seferberlik açıp gelirlerse Velucayı elinden alırlar. Ben olsam 20-30 askerlik beş para etmez Rodok lordlarının ikidebir şehri kuşatıp bedavaya almamaları için 30-40 civarı asker koyup barış imzalanana kadar şehirden çok uzaklaşmazdım. Seferberlik açıp gelecekleri zaman güçlerini mümkün oldukça azaltabilmek için tek başına yakalayıp gücünün yettiği bütün lordları kes ve mümkünse esir al.

Garnizon 3/2 piyade 3/1 okcu olsun mumkunse rodok arbaletcisi. Talimciligin iyiyse yakin koylerden asker topla ama gucunun zirvesindeki bir kralliksa rodoklar ne yaparsan yap tokatlarlar. Kralligi zayiflamis ve yikilmaya yuz tutmus kralliklarda kurun. Kralligin 1 sehri 2 kalesi 4 5 lordu varsa idealdir. Ama ciban basi gibi lappadanak ortaya cikarsan yogun doverler.

Geri
Yukarı