MSI 23.8" G2412 170Hz monitörde HDMI ile 170Hz alınabilir mi?

HDMI ile maksimum 144 Hz alabilirsiniz. DisplayPort ile 170 Hz mümkün.

2x HDMI™ (Supports FHD@144Hz as specified in HDMI™ 1.4b)
1x DP (Supports FHD@170Hz as specified in DisplayPort 1.2a with overclocking)

HDMI ile maksimum 144 Hz alabilirsiniz. DisplayPort ile 170 Hz mümkün.

Laptopta DisplayPort yok kral onu nasıl yapabilirim? HDMI var sadece.

Yazdığınız özellikleri aratınca şöyle bir laptop buldum, belki sizdeki model budur.

Özellikler kısmında Type-C portunun DisplayPort 1.4 destekli olduğu belirtilmiş. Bunu dönüştürücü ile kullanabilirsiniz.
1 USB Type-C® 5 Gbps veri aktarım hızı (USB Güç İletimi, DisplayPort™ 1.4, HP Uyku ve Şarj)

Yazdığınız özellikleri aratınca şöyle bir laptop buldum, belki sizdeki model budur.

Özellikler kısmında Type-C portunun DisplayPort 1.4 destekli olduğu belirtilmiş. Bunu dönüştürücü ile kullanabilirsiniz.

Kral benim PC R0035NT bu değil ama özelliklerde HDMI 2.1 yazıyor internette 240 Hz'e kadar destekliyor yazıyor rica etsem tekrar araştirabilir misin ben mi yanlış bakıyorum yoksa her 2.1 HDMI kablosu destekler o zaman 170 Hz.

Edit: Monitör galiba HDMI 1.4 144Hz destekliyormuş her türlü Type-C DisplayPort kablo alacağım galiba.

Son düzenleme:
Laptopunuzda HDMI 2.1 çıkış olsa bile monitörde HDMI 1.4 desteği varken işinize yaramaz. Type-C üzerinden kullanın.

144 Hz yeterliyse HDMI üzerinden kullanabilirsiniz. Aksi taktirde DisplayPort gerekecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı