MSI 2412F iyi mi?

Bütçe
5000
Ben satin alacaksin sandim. Konuda cekilisten ciktigini belirtmemistin. Nerede beles oraya yerles, cok dusunmeye gerek yok kullan gec. Hatta monitor elindeyse foruma katki amacli servis menusune girip panel numarasini soylersen fikir sahibi olabiliriz.

Panel modelini bilmesekte panelinin markasının BOE olduğunu biliyoruz. Ki muhtemelen G2412 ile aynı paneli kullanıyor demek oluyor bu ama kesin değil.

Nereden biliyoruz bunu, kaynak vs. var mi?
1712912487154.png

MSI desteğe yazdım ve bu şekilde cevap aldım.

BOE cok fazla panel uretiyor, G2412'deki LC238-LF4F'yi yine G2412F'de kullanip kullanmadiklarini bilemeyiz. Dolayisiyla kanit gerekiyor, bu da monitoru alan birisinden servis menusu fotografi istemekten geciyor.
Daha önceden başka bi MSI modelinde daha kötü bi panel üreticisinin ürettiği söylenmişti sanırım G244F'di emin değilim, en azından aynı durum söz konusu değil.

1712912845011.png

Evet G244F'miş.

Daha önceden başka bi MSI modelinde daha kötü bi panel üreticisinin ürettiği söylenmişti sanırım G244F'di emin değilim, en azından aynı durum söz konusu değil.
HKC kotu bir panel ureticisi degil ama G244F'de kullanilan panel de iyi degildi, o yuzden o kadar tepkiliydik o modele. Ek olarak BOE iyi diye her paneli iyi olacak diye bir sey yok. Paneli gormeden sadece BOE diye iyi veya kotu diyemeyiz.

HKC kotu bir panel ureticisi degil ama G244F'de kullanilan panel de iyi degildi, o yuzden o kadar tepkiliydik o modele. Ek olarak BOE iyi diye her paneli iyi olacak diye bir sey yok. Paneli gormeden sadece BOE diye iyi veya kotu diyemeyiz.
Tabii o konuda haklısınız, sadece aynı panel olma olasılığı yüksek gibi geliyor bana ama kesin değil.

Geri
Yukarı