MSI 27 G274qpf flat Rapid IPS 2560x1440 (WQHD) 16:9 170Hz nasıldır?

Geceleri göz yorar o yüzden geceleri kapatırım sanırım. Sabah çok sorun olmuyor.

Monitörün HDR performansı güzel geldi bana. Parlaklık ayarı için kapatmazdım açıkçası.

Evet evet, özellikle HDR açık ve olmayan monitörleri yan yana koyduğunuzda bariz bir şekilde renklerin daha doğru -bana göre- geldiği kanaatine vardım. Maviler daha bir mavi, kırmızılar daha kırmızı vs. HDR kapalı olduğu zaman siyahlar hafif griye kaçıyordu ama açtığımda karanlık sahneler gerçekten karanlık oldu ve oyunun ürpertici atmosferini yansıtmayı başardı.

Evet evet, özellikle HDR açık ve olmayan monitörleri yan yana koyduğunuzda bariz bir şekilde renklerin daha doğru -bana göre- geldiği kanaatine vardım. Maviler daha bir mavi, kırmızılar daha kırmızı vs. HDR kapalı olduğu zaman siyahlar hafif griye kaçıyordu ama açtığımda karanlık sahneler gerçekten karanlık oldu ve oyunun ürpertici atmosferini yansıtmayı başardı.

HDR gerçekten mükemmel bir şey. Başta çok canlı geldiği için alışamadım sanırım ama şimdi bayağı alıştım. İyi ki almışım bu monitörü.

Ek olarak, Windows'un HDR ayarlarından parlaklık ayarı da değiştirebilmek mümkün, illa OSD'den değiştirmek zorunda değiliz. Geceleri en azından kurtarıcı bir ayar.

Ben Windows cihaz kullanmıyorum.

Şey fark ettim, HDR mod açık kullandığımız zaman monitör ısınıyor alt tarafı.

Ama öyle fazla bir sıcaklık yok.

Son düzenleme:
Normaldir, bende de mevcut aynı durum.

Şu ana kadarki izlenimim harika. 14"lik ekranda kod yazıyordum, 27 inç ekrana geçince 14" olan ekranı kapattım tek bunu kullanıyorum. Ekranı üçe bölmeme rağmen rahatça işlerimi yapabiliyorum. HDR ile neredeyse ekran Mac ekran kalitesine yakın diyebilirim.

Eski monitörümde HDR parlaklığını %60'ın üzerinde ayarladığımda beyaz olan tüm detaylar kayboluyordu dümdüz her şey beyaz görünyordu. Bu monitörde 100'e çekiyorum bana mısın demiyor. HDR performansına sertifikasını göz önüne alarak tam puan veriyorum. Aşırı memnun kaldım her şeyiyle. Fiyatına nazaran harika bir monitör.

Eski monitörümde HDR parlaklığını %60'ın üzerinde ayarladığımda beyaz olan tüm detaylar kayboluyordu dümdüz her şey beyaz görünyordu. Bu monitörde 100'e çekiyorum bana mısın demiyor. HDR performansına sertifikasını göz önüne alarak tam puan veriyorum. Aşırı memnun kaldım her şeyiyle. Fiyatına nazaran harika bir monitör.

HDR konusunda katılıyorum, artık hiç kapatmıyorum HDR modunu. Bence fiyatı değer bu ekran için. Dört dörtlük bir monitör.

Geri
Yukarı