MSI 27" G274QPF-QD neden ucuz?

Ucuz olmasının sebebi benim tahminim: MSI Optix G273QF Review

Bu monitörün panelinin, allanıp pullanıp tekrar satılmasıdır.

İPS glowdan yana biraz sıkıntısı var ama idare eder. (Rtings incelemesine göre konusuyorum)

Hız olarak yüksek fps'de iyi ama düşük 80 FPS altında ghosting sıkıntısı yaşanmaya başlanıyor.

Tabi bunlar varsayımdır g273qf ile aynı yada benzer panellerse.

Yanlışın var. O monitörün allanıp pullanmış hali değil. Farkındaysan G273 serisini bakıyorsun. Bu monitör 274 serisine ait.
MSI Optix MAG274QRF-QD Review bu monitörün revize edilmiş hali. Bunun paneliyle aynı panele sahip. Bu yüzden bu yeni çıkan modelinin iyi olacağını tahmin ediyorduk.

MAG274QRF-QD ile aynı panele sahipse şuan en az 15.000 tl olması gerekir. Kesin konuşmayın paneli bilmiyorsanız ve rtings gibi elinizde güvenilir test verisi yoksa. :D

MSI Optix G273QF Review

G273QF , G274QPF isim benzerlikleri bile ortada MSI bunu çok yapıyor. Örnek: MAG273R ve MAG274R aynı panele sahipler 1080p monitörler ikiside.

Tahminim ve %90 eminim G274QPF-QD G273QF ile aynı panel. Zaten G273QF kötü monitör degil ama IPS glow'u ve düşük FPS'de daha fazla ghostingi var, MAG274QRF-QD'ye göre bir tık kötü.

MAG274QRF-QD ile aynı panele sahipse şu an en az 15.000 TL olması gerekir. Kesin konuşmayın paneli bilmiyorsanız ve rtings gibi elinizde güvenilir test verisi yoksa. :D

MSI Optix G273QF Review

G273QF, G274qpf isim benzerlikleri bile ortada MSI bunu çok yapıyor. Örnek: MAG273r ve MAG274R aynı panele sahipler 1080p monitörler ikisi de.

Tahminim ve %90 eminim G274QPF-QD G273QF ile aynı panel. Zaten G273QF kötü monitör degil ama IPS Glow'u ve düşük FPS'de daha fazla ghostingi var, MAG274QRF-QD'ye göre bir tık kötü.

Hocam dediklerinize sonuna kadar hak veriyorum bu monitörü bu forumda neden bu kadar övüyorlar anlamış değilim. Bahsettiğiniz IPS glow gerçekten çok fazla siyah bir ekran gelince bembeyaz fırlıyor sağdan soldan. İşte yok quantum dot var renkler çok canlı falan, evet renkler canlı ama şöyle canlı, hazır modlardan Premium Color'a alınca canlanıyor fakat yapay bir canlanma oluyor. Bu moda almazsanız bariz bir şekilde tüm renkler grileşiyor bunu zaten gözü olan iyi bir şekilde anlıyor. Monitörü her aç kapa yapınca da preimum color modundan atıyor ve sürekli Premium Color moduna geçmek zorunda kalıyorsunuz. Hata edip daha monitörü alıp kullanmayan fanboyları dinleyip monitörü aldım fakat iyi ki Amazon üzerinden aldım da sorunsuz bir şekilde iade ettim.

Hata edip daha monitörü alıp kullanmayan fanboyları dinleyip monitörü aldım fakat iyi ki Amazon üzerinden aldım da sorunsuz bir şekilde iade ettim.

Forumun monitör kitlesinin çoğu "monitörü önermem veya önermemem için kullanmama gerek yok sadece teknik bilgim ile senden kullanmamama rağmen daha iyi bilirim" diye egosunu tatmin edip ortada beylik taslayanlardan ibaret olduğu için bu mesajlara rağmen emin ol hala önerenler olacaktır, şaşırma diye söylüyorum bakarkör muamelesi bile yiyebilirsin bunu başka konularda dile getirirsen. Birde bunları takip eden kitlede mevcut zincirleme etki yani 😀 mesela saint hocam o tarz üyelerden değil. Hani kısaca lafım burada saint hocama değil ama böyle mesaj sayısına güvenip kendi kullandığı cihaza bakarkör muamelesi yapan dolu var bu forumda. Monitör konuları tam bir ego tatmin yerine döndü bir ara, bu tarz mesajları gördüğüm zaman monitöre bakmaksızın direkt tepkimi gösteririm genelde. Belli bütçe monitör konularını bir gezin aşağı yukarı zaten benzer kullanıcıları görürsünüz.

Son düzenleme:
Hocam dediklerinize sonuna kadar hak veriyorum bu monitörü bu forumda neden bu kadar övüyorlar anlamış değilim. Bahsettiğiniz IPS glow gerçekten çok fazla siyah bir ekran gelince bembeyaz fırlıyor sağdan soldan. İşte yok quantum dot var renkler çok canlı falan, evet renkler canlı ama şöyle canlı, hazır modlardan Premium Color'a alınca canlanıyor fakat yapay bir canlanma oluyor. Bu moda almazsanız bariz bir şekilde tüm renkler grileşiyor bunu zaten gözü olan iyi bir şekilde anlıyor. Monitörü her aç kapa yapınca da preimum color modundan atıyor ve sürekli Premium Color moduna geçmek zorunda kalıyorsunuz. Hata edip daha monitörü alıp kullanmayan fanboyları dinleyip monitörü aldım fakat iyi ki Amazon üzerinden aldım da sorunsuz bir şekilde iade ettim.

Hocam bende size hak veriyorum. Sanal alemde monitör konusunda kimseye güvenmem. 'Bu monitör bende var ghosting yok', Ben monitörü aldım gayet güzel vs gibi sözler benim için hiç bir şey ifade etmiyor. Hatrı sayılır siteler olsun ve teknoloji kanalı olan büyük youtuberlar dahil yine güvenmiyorum. Sadece Rtings ve ona benzer kaliteli sitelerin bagımsız olarak yapmış oldugu incelemelere güvenirim.

Rtings yapmış oldugu incelemelerde monitörle ilgili en önemli iki bilgiyi bize veriyor.

1.Ghosting var mı yok mu anlıyorsun. 10 üzerinden puanlıyorlar
2. IPS Glow derecesi ne kadar onuda anlıyorsun. 10 üzerinden puanlıyorlar

IPS Glow testini incelemenin 'Black Uniformity' kısmında görebilirsiniz. 10 üzerinden 5.5 alanlar genellikle pek sorun yaratmayacaktır. Zaten IPS monitörlerin alabilecegi en yüksek puanlar 7-7.5 10 üzeriden.

Bu konuyu okuyacak arkadaşlar olursa umarım yardımcı olabilmişimdir.

Hocam bende size hak veriyorum. Sanal alemde monitör konusunda kimseye güvenmem. 'bu monitör bende var ghosting yok', ben monitörü aldım gayet güzel vs gibi sözler benim için hiçbir şey ifade etmiyor. Hatrı sayılır siteler olsun ve teknoloji kanalı olan büyük YouTuber'lar dahil yine güvenmiyorum. Sadece rtings ve ona benzer kaliteli sitelerin bagımsız olarak yapmış oldugu incelemelere güvenirim.

Rtings yapmış oldugu incelemelerde monitörle ilgili en önemli iki bilgiyi bize veriyor.

1.ghosting var mı yok mu anlıyorsun. 10 üzerinden puanlıyorlar.
2. IPS glow derecesi ne kadar onu da anlıyorsun. 10 üzerinden puanlıyorlar.

IPS glow testini incelemenin 'Black uniformity' kısmında görebilirsiniz. 10 üzerinden 5.5 alanlar genellikle pek sorun yaratmayacaktır. Zaten IPS monitörlerin alabilecegi en yüksek puanlar 7-7.5 10 üzeriden.

Bu konuyu okuyacak arkadaşlar olursa umarım yardımcı olabilmişimdir.

Benim mesajımı niye beğenmedin ki? Merak ettim. Mesajın aslında çok güzel ama maalesef tepkinden dolayı bende aynı tepkiyi vereceğim.

Son düzenleme:
Bu monitörü bende aldım. Ghosting, ışık sızması fln yoktu ama hangi ayarı yaptıysam doğru renkleri alamadım ve aşırı parlaklık kullandığım 2 gün boyunca resmen gözlerime işkence etti. Ofisimdeki çokta kaliteli olmayan monitör bile bu monitöre göre daha doğru renkler veriyor ve göz yormuyor.
MSI Dispaly kit den göz koruyucu açtınmı akıllım windows gece ışığı gibi. Renkler programdan daha iyi ayarlanıyor ama ben eko modu sevdim onunla devam ediyorum.

Öncelikle üslubunuza dikkat edin akıllım!. Ayrıca evet MSİ'in kendi programını ve çeşitli programlar aracılığıyla icc profilleri de denedim ama hiç bir şekilde doğru renk ayarı yapılamıyordu gelen üründe. Size eko modu güzel gelmiş olabilir ama bana güzel gelmedi ve iade için gönderdim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı