MSI 27 inç 1080P monitörler nasıl?

mustafabyz

Centipat
Arkadaşlar geçen konu açmıştım 2K alacağım diye ama fiyatlar yine arttı 4 bin TL oldu 2K monitörler. 27 inç 1080 kullanan arkadaşlar yorum yapabilir mi, görüntü net mi, kaliteli mi? Ayrıca piksel sayma durumu var mı? Ben 60 cm gibi bir mesafeden bakacağım.

Arkadaşlar geçen konu açmıştım 2K alacağım diye ama fiyatlar yine arttı 4 bin TL oldu 2K monitörler. 27 inç 1080 kullanan arkadaşlar yorum yapabilir mi, görüntü net mi, kaliteli mi? Ayrıca piksel sayma durumu var mı? Ben 60 cm gibi bir mesafeden bakacağım.
Ben 24" 1080P kullanıyorum ve pikseller arada kendini baya belli etse de genelde pek gözükmüyor. 27" için de pikseller görünür ama çok kötü olacağını sanmam.

1080p içim 27" biraz büyük ve pikselleşme belli oluyor. Normal bir uzak kullanıcı ekran uzaklığın da fark ediliyor en azından. 24" tavsiye ederim 1080p alacaksınız yeterli geliyor büyüklük olarak.

AOC veya Msi 2k 144hz modeller arada 2500TL'ye düşüyor takipte kalın bence ben MAG322CQRV kullanıyorum 2499TL'ye almıştım çok memnunum ama AOC modelleri de güzel duruyor.

Bilgisayara yakın oturuyorsanız pikselleşmeyi fark edersiniz ama mesafenizi biraz arttırırsanız sorun olmayacaktır.

Ekrana uzaklığım 80-90 CM civarı. Pikselleşme olmuyor. 60 CM'den yakınsanız sorun oluyor deniyor genelde. Mağazada 27'' 1080P monitöre bakarak test ettim.

Yeni konular

Geri
Yukarı