MSI 2A9CH RAM Uyumu

Ceyad Soyak

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, ben ram almak istiyorum. Fakat şuan bende takılı 3 GB Ram var, 4 GB 1333 MHz'lik bi RAM daha alacağım. Aldığımda eski RAM'leri çıkarmam gerekir mi?

Anakartım: MSI 2A9Ch 1.0
İşlemcim: İntel(R) Core(TM) i3 550 @ 3.20 GHz
Ekran Kartım: AMD Radeon HD 5450 2 GB
Ram: 3 GB

Çift kanal kullanacaksanız(adı üstünde) 2 tane takabilirsiniz. Yani piyasada 3GB RAM olmadığı için senin bilgisayarına 2+1 takmışlardır, onun için birini çıkartman gerekecek. (y)

Yine adı üstünde soğutuculu, aradaki tek fark bu. Ben overclock gibi işlemler yapmadığım için hangisi fiyat/performans ürünü ise onu tercih ederdim. Eğer overclock yapmayı düşünüyorsanız soğutuculu RAM almanız şart bence. (y)

Tekrar teşekkür ederim, bide ValueRam ne demek onu da merak ettim :p

@Silinen üye RAM aldım, fakat takıyorum ekran gelmiyor. MHz uyuyor, DDR uyuyor, ne sıkıntım olabilir. Diğerlerini çıkartıyorum tek bunu takıyorum gene gelmiyor görüntü. Eskilerini takınca düzeliyor. Yardım eder misin?

@Silinen üye ben aliakyol31, haklarım kısıtlandığı için yedek hesap açtım. Technopat yöneticisi, kusura bakma ama cevapsız bırakamazdım ve acil bi durum, lütfen affola.

@Silinen üye bugüne kadar tek bir BIOS güncellemesi bile yapmadım. Cpu-z'ye göre BIOS sürümüm; American Megatrends, Version: 5.15 06/25/2010 yazıyor.
Eski belleklerimin özelliklerine nasıl bakabilirim?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı