MSI 3060 Ti Gaming Z Trio alınır mı?

Bütçe
13800
Çok saolun yorumlarınız için 3070 Ventus Modelini düşüneceğim o halde, araştırıyorum şu anda :)
Hayırlı olsun, doğru seçim... 2. el düşünürsen o fiyatlara 3 fanlı 3070Ti modelini düşürebilirsin, fakat sıfır olmaz tabii ki.

3060 Ti'ın kas gücüne kıyasla 14K para vermek biraz israf maalesef. Şu anda en revaçta kartlardan 6600'ü baz alırsam yaklaşık %35 performasa %100 daha fazla para ödemek gibi absürt bir sonuç ortaya çıkıyor.

En azından bu fiyata 3070 alırsan performans farkı %55'lere çıkar ve RT performansı, DLSS bonusu, render gücü gibi artıları kalan %45'e sığdırırız.

Bu günlerde NVIDIA bir kart seçerken f/p olarak ince detaylara girmek şart. 3060 Ti yerine 3070 almanı şiddetle öneririm bu bütçede.

Evet söylediğiniz çok mantıklı, 1080p ekranda oynadığım için ve yakın zamanda bu monitörü aldığım ve 2K monitör alamayacağım için sıcak bakmıyorum 3070'e, aslına bakarsanız 3070 EVGA FTW3 14.299 TL'ydi İtopya sitesinde bundan 2 gün önce ancak fiyatı 18 bin TL'ye çıkarttılar. Kaliteli bir model olduğu için onu alabilirdim mesela ama Ventus modeline pek sıcak bakmıyorum. Şimdilik 1080P'de beni ısınma sorunu yaşamadan 3 fanlı bir 3060 Ti'ın idare edeceği kanaatindeyim :)

Fazla kafaya takıyorsunuz 80 derecelere kadar bir şey olmaz.

Arada bu kadar az fiyat farkı varken 3070 almak yerine 3060 Ti almak biraz mantık hatası olur.
Ventus modeli de olsa şu anda MSI'in soğutma performansı gayet iyi belirtilen kartlarda.
Kaldı ki 7-8 derecelik farklar performansınızı etkilemez
Sizin yerinizde olsam 3070 alırdım, ama sanırım siz şekli itibari ile 3 fanlı MSI 3060 Ti modeline daha yakınsınız. Tabii ki RGB falan olması renkli olması falan insanın dikkatini çekiyor ve bilinç altında daha güçlü bir etki yaratıyor.
Para sizin aralarında çok büyük fark olan kartlar da değil. Eğer hem şekli güzel olsun görselliği olsun hem de serin çalışsın kafam rahat olsun benim için 8-10 FPS fark etmez e sporcu değilim diyorsanız gidin 3060 Ti alın

1 ay önce kızımın bilgisayarına vatandan msı rtx 3060 ti ventus 2 x aldım sisteme taktım driverları kurdum herşey güzel ama fanlarda bir ses var sanırsın uçak kalkıyor kızım valorant oynarken sıkıntı yok ses makul ama pubg oynadığı zaman resmen uçak kalkıyor inananmadım daha önce tüm gpu seçimlerimi msı olarak tercih ettim beni hiç pişman etmemişti ama ventus 2x çok pişman etti neyse kart 1 hafta geçmeden arıza yaptı grafiklerde yırtılmalar meydana geldi garantiye gönderdik ücret iadesi yada değişim yaptı vatan aynı karttan kalmadığı için ücret iadesi aldım hb den 2 gün önce yine msı tercih ettim ama bu sefer gaming z 3x trio modelini aldım umarım yine pişman olmam ventus modeli ilk defa aldım arızadan mı yoksa gerçekte kendi sesi mi öyle bilmiyorum ama birdaha almam çok kalitesiz geldi bana daha önce aldığım msı gaming z ve x serisinin 2x 3 x trio modellerinin gtx 1060, 1080 ,2060 2070 süper modellerde hiçbir sorun yaşamadım inşallah gelen kart beni ventus gibi pişman etmez

Değerli dostlar size altın bir bilgi vereceğim.. 3 fanlı ekran kart kazığını yemeyeceksiniz artık. 2 fanlı kartı alıyorsunuz, grizzle hydrnout marka termal macun alıyorsunuz, dikkat edin sahte macun almayın kazıklanmayın, sonra sürüp 3 fanlı gibi yolunuza bakıyorsunuz. Evet garantiden çıkacak, 1 ay kullanın kartı sonra açıp macunu çekin. 100de 100 çözümdür. Zaten hesap ortada, 3. Fan yüzde 30 ek sogutma sağlar. Bu bir firma oyunudur, kasıtlı yapılır. Önerdiğim markanın kat sayısıda çok daha yüksek. Test edilmiştir, 3 fanlıdan daha soguk tutar. Yılda bir yenileyin. Çözüm bu kadar basit.

Yeni konular

Geri
Yukarı