MSI 3080 Gaming X Trio vs ASUS ROG STRIX 3080

yekta.t

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar MSI 3080 Gaming X Trio modelinde 1mlcc kapasitör kullanıyorlar dün yayınlanan Technopat testinde çökme meydana gelmediği bilgisi verildi. Sizce uzun süreli kullanımda çökme yapar mı çünkü yabancı forumlarda bu tarz konular var ASUS ROG STRIX 3080'e gelirsek onda da 6 mlcc kapasitör kullanılmış sizce bu kapasitörlerin çökmelere etkileri var mıdır? Yoksa 2 modelde gönül rahatlığı ile alınabilir mi?

Elektronik ürünlerde hiçbir şeyin garantisi olamaz maalesef. Tamamen baht meselesi. Ama ikiside kendini kanıtlamış markalar ekran kartı için fiyatı uygun olanı alın derim.

Duyduğum kadarıyla 3080 ve 3090 da yurtdışı kaynaklarda evga msi zotac ların kapasitör patlattığına dair kaynaklar var.
İşinizi şansa bırakmayın asus tuf yada rog tercih edin :)

Duyduğum kadarıyla 3080 ve 3090'da yurt dışı kaynaklarda EVGA MSI Zotac'ların kapasitör patlattığına dair kaynaklar var.
İşinizi şansa bırakmayın ASUS TUF ya da ROG tercih edin :)

Hadi ya açıkçası MSI 3080 serisini daha önce satışa sunacak diye biliyorum o yüzden MSI serisinden almak istiyordum, çünkü kullanmakta olduğum ekran kartımı sattım 1 aydır ekran kartım yok PC'yi açamıyorum o yüzden ilk hangi model gelirse onu almayı düşünüyorum bu dediğiniz patlama olayı beni korkuttu açıkçası.

Hadi ya açıkçası MSI 3080 serisini daha önce satışa sunacak diye biliyorum o yüzden MSI serisinden almak istiyordum, çünkü kullanmakta olduğum ekran kartımı sattım 1 aydır ekran kartım yok PC'yi açamıyorum o yüzden ilk hangi model gelirse onu almayı düşünüyorum bu dediğiniz patlama olayı beni korkuttu açıkçası.
Açıkçası şuan F/P olarak en iyisi Asus Tuf olarak gözüküyor.
Hem soğutma performansı hem de malzeme kalitesi olarak ülkemizde de diğer modellere göre uygun fiyatlı :)

Duyduğum kadarıyla 3080 ve 3090 da yurtdışı kaynaklarda evga msi zotac ların kapasitör patlattığına dair kaynaklar var.
İşinizi şansa bırakmayın asus tuf yada rog tercih edin :)
Acaba kaynakları atabilir misiniz bende merak ettim msi tercih etmeyi düşünüyordum 3070 için kararımı değiştirebilirim bu bilgi üzerine.

Acaba kaynakları atabilir misiniz bende merak ettim msi tercih etmeyi düşünüyordum 3070 için kararımı değiştirebilirim bu bilgi üzerine.

MSI artık eski kalitesine sahip değil, benim gözümde müşteri memnuniyeti ve kalitesi ile iyice rezil duruma düştü. 7 Adet MSI ürünümün 5'i fabrikasyon hatası iade 1 ide elimde patladı iade almadılar yani kısaca 7 parçadan 6'sı fabrikasyon hatalı sıfır bir şekilde sattılar. Sadece bir ürün problemsiz çıktı. Teknoloji şans işidir ama bu kadar olması şansla bir alakası yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı