MSI 4070 Ventus X3 iyi mi kötü mü?

dilandeniz

Picopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Nvidia rtx 4070 i714700k msi 850 wolt psu 32 ram rog strix b760 anakart msi 360 rgb sıvısogutucu 10 tb m.2 ssd
Meslek
Müşteri temsilcisi
Öncelikle herkese merhaba, ben kafamdaki soru işaretini gidermek icin siz değerli arkadaşlara bir soru sormak istiyorum. MSI 4070 Ventus X3 modeli bir ekran kartı aldım kasım indiriminde ama gerek Technopat olsun, gerek başka formlarda cok az bir miktarda kişi de olsa hep başkalarına Ventus alma çöp falan diye yorumlar yazmış. Ben kullandığım sürece elimdeki ekran kartını bir sıkıntı görmedim, şimdi asıl sormak istedigim ben bu ekran kartını aldım, bu Galaxy olsun, PNY olsun veya diyerek marka ve model ekran kartlarından daha mı kötü değerlere Ventus'dan daha mı iyi yani bunu alarak param çöp mü oldu? Alma diyenlere göre aldığım ekran kartına şüphe ile bakmaya başladım ya da sadece kuruntu yapıyorumdur. Düşünceleriniz merak etmekteyim bilgi verirseniz sevinirim, ürünü aldığım 21.999 TL bandında idi aynı fiyata PNY falan vardı o zaman bir de 2 fanlı olan modelleri bende bu ürünü aldım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle herkese merhaba, ben kafamdaki soru işaretini gidermek icin siz değerli arkadaşlara bir soru sormak istiyorum. MSI 4070 Ventus X3 modeli bir ekran kartı aldım kasım indiriminde ama gerek Technopat olsun, gerek başka formlarda cok az bir miktarda kişi de olsa hep başkalarına Ventus alma çöp falan diye yorumlar yazmış. Ben kullandığım sürece elimdeki ekran kartını bir sıkıntı görmedim, şimdi asıl sormak istedigim ben bu ekran kartını aldım, bu Galaxy olsun, PNY olsun veya diyerek marka ve model ekran kartlarından daha mı kötü değerlere Ventus'dan daha mı iyi yani bunu alarak param çöp mü oldu? Alma diyenlere göre aldığım ekran kartına şüphe ile bakmaya başladım ya da sadece kuruntu yapıyorumdur. Düşünceleriniz merak etmekteyim bilgi verirseniz sevinirim, ürünü aldığım 21.999 TL bandında idi aynı fiyata PNY falan vardı o zaman bir de 2 fanlı olan modelleri bende bu ürünü aldım.

RTX 4000 serisi çok ısınan seri değil dert etmeyin almışsınız kullanın çok takmayın yoksa karttan soğursunuz.

Mantık şöyle asus-msi-gigabyte gibi bilindik markaların en düşük seviye kartları dual-ventus-windforce bunların yerine hem yüksek ihtimalle daha ucuz olan hemde daha iyi soğutma çözümüne sahip olan Galax-PNY-Colorful-Zotac vs. markaların modelleri tercih ediliyor genelde. Top markaların orta segment soğutmaya sahip ürünlerini almak hoş oluyor. Üst seviye olanlar zaten çok pahalı geliyor insanlara boşa para vermiyim deniyor zevk için alınmıyorsa ROG-Supreme-Aorus gibi daha çokda görsele hitap eden modeller ama soğutmaları tabiki iyidir.

Mantık şöyle ASUS-MSI-Gigabyte gibi bilindik markaların en düşük seviye kartları Dual-Ventus-Windforce bunların yerine hem yüksek ihtimalle daha ucuz olan hem de daha iyi soğutma çözümüne sahip olan Galax-PNY-Colorful-Zotac vs. markaların modelleri tercih ediliyor genelde. Top markaların orta segment soğutmaya sahip ürünlerini almak hoş oluyor. Üst seviye olanlar zaten çok pahalı geliyor insanlara boşa para vermeyeyim deniyor zevk için alınmıyorsa ROG-supreme-Aorus gibi daha çok da görsele hitap eden modeller ama soğutmaları tabii ki iyidir.

Teşekkür ederim cevap verdiğiniz icin.

Yanlış bilgi: Nvidia modele göre çip üretir, markaya göre değil.
NVIDIA farklı çipler üretiyor. Çipler arasında performans farkı oluyor, her marka aynı çip kullanmıyor. Benim kartım MSI 4070 Ti bu kart üzerinden örneklendireceğim;

PNY 4070 Ti.
1704224919728.png

MSI 4070 Ti.
1704224929482.png

Soğutma ve malzeme kalitesi de fiyatta farklar yaratıyor.

NVIDIA farklı çipler üretiyor. Çipler arasında performans farkı oluyor, her marka aynı çip kullanmıyor. Benim kartım MSI 4070 Ti bu kart üzerinden örneklendireceğim;

PNY 4070 Ti.
Eki Görüntüle 2072555

MSI 4070 Ti.
Eki Görüntüle 2072556

Soğutma ve malzeme kalitesi de fiyatta farklar yaratıyor.
Ben şimdi PNY 4070Tİ alıp 2745mhz oc yaparsam çipi mi değişecek ?

Haberin olsun iki kartın da çipi aynı aralarındaki tek fark birinde fazladan 130mhz oc olması.

Ventus alma çöp falan diye yorumlar yazmış.
Genellikle " MSI " olduğundan daha pahalıdır, bu yüzden alınmaz deriz.
İndirimde kuponla vs ucuza aldıysan ne mutlu sana, güzel günlerde kullan.

Yeni konular

Geri
Yukarı