MSI 970A-G43 sisteme macOS sürümü önerisi

001 Numaralı config dosyasının adını config yapıp /EFI/OC/ içine atın.
Tamamdır, yaptım. Şu anda dikkat etmem gereken başka bir durum kaldı mı, kuruluma mı geçeyim?

Ek olarak işlemcim hafif overclock yapılmış halde, 3.5'den 3.77'ye çekilmiş durumda. Bu overclock sorun yaratır mı? Stock Mode'a getireyim mi?

Tamamdır, yaptım. Şu anda dikkat etmem gereken başka bir durum kaldı mı, kuruluma mı geçeyim?

Ek olarak işlemcim hafif overclock yapılmış halde, 3.5'den 3.77'ye çekilmiş durumda. Bu overclock sorun yaratır mı? Stock Mode'a getireyim mi?
Sanmıyorum. Boot etmeyi deneyin, eğer BIOS ayarlarını yaptıysanız. Ve donanımınızın detaylı bilgisi gerekiyor. Önce Wi-Fi, ses ve Ethernet modelini öğrensek iyi olur. macOS ile uyumsuz olursa internete bağlanamazsınız.

Sanmıyorum. Boot etmeyi deneyin, eğer BIOS ayarlarını yaptıysanız. Ve donanımınızın detaylı bilgisi gerekiyor. Önce Wi-Fi, ses ve Ethernet modelini öğrensek iyi olur. macOS ile uyumsuz olursa internete bağlanamazsınız.
WiFi kullanmıyorum, Ses çıkışı olarak USB Kulaklık ve Ekran Kartı üzerinden HDMI ses çıkışını kullanıyorum. Ethernet olarak da şöyle gözüküyor;

1686305896710.png

Tamamdır şimdi kurmayı dener misiniz? Boot menu'den USB'yi başlatın. OpenCore boot menu gelecek, oradan Install macOS Monterey'i seçin. Eğer bir yer de takılırsa söyleyin.

Tamamdır şimdi kurmayı dener misiniz? Boot menu'den USB'yi başlatın. OpenCore boot menu gelecek, oradan Install macOS Monterey'i seçin. Eğer bir yer de takılırsa söyleyin.
Tamamdır, deniyorum.

3 Adet Boot Seçeneğim var;

UEFI: Sandisk
Sandisk
OpenCore

UEFI: Sandisk ve OpenCore modunda siyah ekranda kalıyor, Sandisk modunda ise sol üst köşeye yanıp sönen bir çizgi geliyor. Devam etmiyor.

Son düzenleme:
Config dosyanızı atar mısınız düzenleme yapacağım tekrar denersiniz.

@Klaizee, ayrıca r/hackintosh'da birisi şöyle demiş;
"The likelyhood is that your boot mode isn't set to UEFI only, it worked for me changing it to UEFI only, rather than UEFI+Legacy..."

BIOS'da öyle bir ayar varsa UEFI only yapıp deneyin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı