MSI Afterburner kullanım değerlerini yanlış mı gösteriyor?

Guymak61

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
İnşaat Yüksek Mühendisi
Arkadaşlar herkese kolay gelsin. Laptopum 1 yıllık. Servise göndererek toz bakımı, termal bakımları ve RAM taktırdım. Ayrıca serviste Windows 10 yükleyip bütün yazılımlarını kurmuşlar. PC'nin orijinal yazılımı olan Acer Nitro sense ve MSI Afterburner, görev yöneticisindeki GPU ve CPU kullanımları farklı. Önceden bu durum var mıydı bilmiyorum ama şu anda durum böyle. Termal bakımları yeni yapılmasına rağmen işlemci boşta 55-60 oyunda 90-95 derecelerde oluyor. Resimlerde PUBG ayarları 2 resimde en düşük ve 2 resimde ultradadır. Format atsam düzelir mi? Windows onarıcı vs bir şeyler yaptım ama hata bulamadı. Ne yapmam gerekir? Ustaları sahneye davet ediyorum :)

• Acer Nitro 5
  • İşlemci: i5 10300H,
  • Ekran kartı: 1650 Ti,
  • RAM 8+8 GB 2933MHz,
  • Hard disk: WD NVMe 2 M.2 SSD 512 GB.
  • Windows 11 Single anahtar koduyla etkinleştirildi.
  • 1 yıllık cihaz.

Dosya Ekleri

• MAX.jpg
    MAX.jpg
    510,9 KB · Görüntüleme: 36
  • MİN.jpg
    MİN.jpg
    440,4 KB · Görüntüleme: 37
  • Yeni Bit eşlem resmi (2).jpg
    Yeni Bit eşlem resmi (2).jpg
    448,7 KB · Görüntüleme: 29
  • Yeni Bit eşlem resmi.jpg
    Yeni Bit eşlem resmi.jpg
    455 KB · Görüntüleme: 34
Güncel pc yi formatlayıp tekrar kendim temiz kurulum yaptım düzelmedi.

yardım edecek kimse yokmu arkadaslar

Son düzenleme:
Hayır değerleri yanlış göstermez laptop yani boşta 50 derece normal bir değer.
resimlere bakarmısınız. sorun boşta 50 derece olması değil. oyunlarda görev yöneticisinde cpu kullanımının çok yüksek olması ve diğer programlarda cpu kullanımının çok düşük göstermesi . 10300h ile 2060 beslıyorlar. 1650ti ile sanki darboğaz oluyor gibi gösteriyor görev yöneticisi

güncel

Arkadaşlar sorunumu buldum. programlar bütün çekirdeklerin ortalamasını gösterirken görev yöneticisi en yüksek çekirdeği gösteriyor. oyunlarda hep tek çekirdeğe yük bindiği için ısınıyor. quick cpu yükledim fakat csgo,dota,pubg de tek çekirdek kullanıyor yükü dagıtmıyor

Dosya Ekleri

• son.jpg
    son.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı