MSI Alpha 15 A4DEK-018XTR vs Acer Predator Helios 300

Bütçe
12000

MorganFreeman

Kilopat
Öncelikle laptopu oyun, dizi ve ders için alıyorum.
2 gün önce İtopya sitesinden Alpha 15'i 11.200TL'ye satın aldım fakat laptopa RAM ve SSD takviyelerim ile masrafım 12.000TL'yi bulacak.
Aşağıdaki Acer'e ise bugün rastladım. RTX 2060 kartı, 17.3" IPS %72NTSC(MSI'da %45, IPS-Level TN panel) ekranı beni düşündürdü. Ayrıca bunu alırsam takviye yapmama da gerek kalmayacak. Acer'daki 10300H işlemci aldığım takdirde darboğaz, ısınma tarzı sorunlarla beni pişman eder mi acaba, bu artı ve eksilere göre hangisini almamı önerirsiniz?

Edit: %72NTSC ekranlı bu 2 laptopı da karşılaştırmaya ekleyebiliriz.

Son düzenleme:
11,200TL aşırı iyi fiyat Alpha 15 için. Üstüne bir de RAM upgrade (450TL) yaptığınızda tadından yenmez. Ben olsam sizin gibi yapardım. İşlemcisi de daha iyi, bellekleri çift bellek olacak eğer yükseltirseniz (Helios single channel 16GB).

10300h'la darboğaz olmaz fakat ben yine de Alpha 15 alırdım kesinlikle. Fiyatı çok iyi.

Bu fiyata MSI Alpha varken eski kasa throttle manyağı HP OMEN, GF kasa MSI, 16GB single channel ve 10300h Helios almazdım.

@Radeon RX 5500M @Dark Lord of the Sith hocalarım da aynısını yapardı muhtemelen ama yine de akıl akıldan üstündür. Bana etiketlemek düşer.

RTX takıntınız yoksa gayet iyi bir seçim ben sırf RTX için güçsüz bir işlemci seçmezdim RAM eklenince mükemmel olur.
Bir de RTX 2060 ile 5600M arasında dağlar kadar fark da yok. Aşırı yakın güçteler. 5600M alınca 2060'ta gözü kalmaz yani performans olarak.

Bu bütçede 10750H veya R7 4800H'dan aşağısını önermem.

Öncelikle laptopu oyun, dizi ve ders için alıyorum.
2 gün önce İtopya sitesinden Alpha 15'i 11.200TL'ye satın aldım fakat laptopa RAM ve SSD takviyelerim ile masrafım 12.000TL'yi bulacak.
Aşağıdaki Acer'e ise bugün rastladım. RTX 2060 kartı, 17.3" IPS %72NTSC(MSI'da %45, IPS-Level TN panel) ekranı beni düşündürdü. Ayrıca bunu alırsam takviye yapmama da gerek kalmayacak. Acer'daki 10300H işlemci aldığım takdirde darboğaz, ısınma tarzı sorunlarla beni pişman eder mi acaba, bu artı ve eksilere göre hangisini almamı önerirsiniz?

Edit: %72NTSC ekranlı bu 2 laptopı da karşılaştırmaya ekleyebiliriz.

RTX isminden ötürü ürünlerin fiyatları yüksek. RTX takıntım olmadığı için RX5600M alırdım. RX5600M'den vazgeçerseniz bu iki ürünü satın alabilirsiniz.

Hiç ellemeyin aldığınız cihaz gayet güzel, işlemcisi diğeriyle mukayese bile edilemez. Ekran kartı da çok yakın sonuçlar verir ve alpha serisi iyidir, fiyat olarak da gayet uyguna almışsınız macera aramayın derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı