MSI Alpha 15 alınır mı?

Bütçe
14000-15000
Alma kardeşim pişman olursun kasa ve soğutma eski Alpha'larla alakasız derece ucuz. Pandemi mod on her şeyden kısmışlar sadece üst seviyeye yatırım yapmışlar. MSI cidden sıvadı bu sene alt ve orta seğmentte

Lenovo Legion 5 12.000TL

Bunu al Amazon'dan tüm vergiler içinde ödemiş olursun. Böyle bir cihaz resmen yok 90W 3050 Ti'den bahsediyorum ve 165Hz G-SYNC V-Sync her bir Allah'ın kulu var cihaz bomba ötesi 12 bin ise mükemmel fiyat bir daha bulamazsın kapına kadar gelir 1-2 hafta ya

Dell'in ekranın renkleri 100sRGB denmiş onu o yüzden elemek istiyorum.
25.1 de çok büyük arkadaşlar taşıyamam üniversiteye giderken.
Şu anlık en mantıklı HP Omen gibi duruyor. Teşekkür ederim hepinize.

Alma kardeşim pişman olursun kasa ve soğutma eski Alpha'larla alakasız derece ucuz. Pandemi mod on her şeyden kısmışlar sadece üst seviyeye yatırım yapmışlar. MSI cidden sıvadı bu sene alt ve orta seğmentte.

Lenovo Legion 5 12.000TL

Bunu al Amazon'dan tüm vergiler içinde ödemiş olursun. Böyle bir cihaz resmen yok 90W 3050 Ti'den bahsediyorum ve 165Hz G-Sync V-Sync her bir Allah'ın kulu var cihaz bomba ötesi 12 bin ise mükemmel fiyat bir daha bulamazsın kapına kadar gelir 1-2 hafta ya.

Ya yurt dışından çekiniyorum. Bir de Legion'ların uluslararası garantisi yokmuş Türkiye'de o yüzden olmaz :/

Dell'in ekranın renkleri 100sRGB denmiş onu o yüzden elemek istiyorum.
25.1 de çok büyük arkadaşlar taşıyamam üniversiteye giderken.
Şu anlık en mantıklı HP Omen gibi duruyor. Teşekkür ederim hepinize.
10. nesil Intel işlemcili bir ürün almayın. Hem gereksiz ısınıyorlar hem de yeni işlemciler ile tek çekirdek performansı tarafıda çok fazla fark var. Bir zamanlar 5800H-3060 OMEN 14K civarından satılıyordu ama şu an stok yok. Kasım ayında stoklar yenilenir. Bekleyin derim.

10. nesil Intel işlemcili bir ürün almayın. Hem gereksiz ısınıyorlar hem de yeni işlemciler ile tek çekirdek performansı tarafıda çok fazla fark var. Bir zamanlar 5800H-3060 Omen 14K civarından satılıyordu ama şu an stok yok. Kasım ayında stoklar yenilenir. Bekleyin derim.

10870h, 5800H'la yarışıyor hocam o yönden sorun çekmez. O ürün yani Omen o işlemcinin 100 derece vs görmesinede izin vermiyor. Maksimum 93 gibi değerler göstermekte ve MUX artısı var 5800H olana göre ayrıca 300Hz ekranıda varmış yeni gördüm.

10. nesil Intel işlemcili bir ürün almayın. Hem gereksiz ısınıyorlar hem de yeni işlemciler ile tek çekirdek performansı tarafıda çok fazla fark var. Bir zamanlar 5800H-3060 Omen 14K civarından satılıyordu ama şu an stok yok. Kasım ayında stoklar yenilenir. Bekleyin derim.

Bekleyeyim o zaman. Legion gelir mi bir bilginiz var mı?

10870h, 5800H'la yarışıyor hocam o yönden sorun çekmez. O ürün yani Omen o işlemcinin 100 derece vs görmesinede izin vermiyor. Maksimum 93 gibi değerler göstermekte ve MUX artısı var 5800H olana göre ayrıca 300Hz ekranıda varmış yeni gördüm.

Omen'in soğutma sistemi iyi olduğu için yine makul derecelerde ama o performansa göre fazla ısınıyor. Bir de dediğim gibi 5800H de olsa tek çekirdek tarafında cidden fark var. 5800H'nin tek çekirdek Geekbench 5 skoru genellikle 1400-1430 seviyesinde. 10870H ise birkaç özel model haricinde genellikle 1250 civarında geziyor.

Bekleyeyim o zaman. Legion gelir mi bir bilginiz var mı?

Legion'lar Türkiye'de genellikle çok pahalı oluyor. Gelirse de ucuz olacağını sanmıyorum. 3060-Ryzen 5600H Legion 5 16K'ya satılıyor.

Geri
Yukarı