MSI Alpha 15 alınır mı?

Bütçe
14000-15000
Omen'in soğutma sistemi iyi olduğu için yine makul derecelerde ama o performansa göre fazla ısınıyor. Bir de dediğim gibi 5800H de olsa tek çekirdek tarafında cidden fark var. 5800H'nin tek çekirdek Geekbench 5 skoru genellikle 1400-1430 seviyesinde. 10870H ise birkaç özel model haricinde genellikle 1250 civarında geziyor.

Legion'lar Türkiye'de genellikle çok pahalı oluyor. Gelirse de ucuz olacağını sanmıyorum. 3060-Ryzen 5600H Legion 5 16K'ya satılıyor.
Ya o bi ara 12000di yazıklar olsun ya.

Legion'lar Türkiye'de genellikle çok pahalı oluyor. Gelirse de ucuz olacağını sanmıyorum. 3060-Ryzen 5600H Legion 5 16K'ya satılıyor.

O Pro modeli değil mi?

Bir de dediğim gibi 5800H de olsa tek çekirdek tarafında cidden fark var. 5800H'nin tek çekirdek Geekbench 5 skoru genellikle 1400-1430 seviyesinde. 10870H ise birkaç özel model haricinde genellikle 1250 civarında geziyor.

Olabilir ancak MUX olmadığı için 5800H olan daha az FPS bile alabilir.

Ya o bi ara 12000di yazıklar olsun ya.

Şundan kesin eminim, Legion modelleri kesinlikle yurt dışındaki rakiplerinden daha pahalıya giriyor bizim ülkede. Aynı donanımlı OMEN ile Legion 5, ikisi de diyelim ki 1300 dolar. OMEN burada 13-14K civarından satılıyorsa Legion 15-16K civarından satılıyor. Ancak bu ürünlerin ikisinin de yurt dışı fiyatı hemen hemen aynı. TR pazarındaki bu fiyat artışının sebebi kim bilmiyorum ancak hiç mantıklı değil. Aynı şey maalesef MSI için de geçerli.

Yok hocam abartmayın Türkiye'ye 12K ile giriş yaptı en son 14K ya satılıyordu 14K bile fazla.

İlk giriş yaptığında indirimle satılıyor. Özellikle HB'de hemen hemen tüm gaming cihazlarda aynı politika uygulanıyor. Mesela 5900HX-3060 donanımlı ROG Strix ilk pazara girdiğinde 16K civarından sattı. Sonra fiyatı 18K seviyesine çıktı. Hatta 5800H-3060 donanımlı ilk ROG Strix ülkeye 14K civarı bir fiyattan giriş yaptı. Sonra 16K üzerine çıktı fiyatı. Legion 5'de en son dediğim fiyattan satılıyordu, şu an stok yok zaten.

O Pro modeli değil mi?

Olabilir ancak MUX olmadığı için 5800H olan daha az FPS bile alabilir.

Yok düz Legion 5'di. 3070'li Legion Pro burada 25K'ya satıldı. Yurt dışında 1800 dolar civarındaydı o ürün bir ara.

Ağa Lenovo Legion bu laptop pazarında en sağlam ve en kaliteli ürün yapan firma kim ne derse desin adamlar çizgilerini hiç bozmuyorlar. Bir uygulamayla BIOS Firmware dahili ekran kartı kapatma garanti ebensinin nikahı her bir şeyi yapabiliyorsun :D daha ne olsun arkadaş bence ürün alırken bu noktalara bakmak daha mantıklı ve her ürünün yasal olarak 1 yıl global garantisi olur. Yanlışın olduğunu düşünüyorum. Amazon garantisiz ürün satmaz.

Ağa Lenovo Legion bu laptop pazarında en sağlam ve en kaliteli ürün yapan firma kim ne derse desin adamlar çizgilerini hiç bozmuyorlar. Bir uygulamayla BIOS Firmware dahili ekran kartı kapatma garanti ebensinin nikahı her bir şeyi yapabiliyorsun :D daha ne olsun arkadaş bence ürün alırken bu noktalara bakmak daha mantıklı ve her ürünün yasal olarak 1 yıl global garantisi olur. Yanlışın olduğunu düşünüyorum. Amazon garantisiz ürün satmaz.

Bu dediğin özellik o kadar da abartı değil. Omen'de Command Center ile işlemciye undervolt yapabiliyordun mesela tek tıkla. Legion modellerinin de bazı sıkıntıları var kasa ve klavye tarafında. Bir de çip sıkıntısını neden gösterseler de düşük kalitede RAM kullanıyorlar. Zaten sıkıntı Legion modellerinin buraya özel ayrı bir pahalılığa sahip olması. Yoksa yurt dışında rakiplerinden 300-400 dolar daha pahalı olsa satamaz.

Fiyatına göre şu anki piyasada kötü bir ürün değil. Kasa tarafında çok kaliteli bir materyal beklentin olmasın. Katana kasalar ile aynı kasaya sahip. Bütçe varsa Monster V25.1 kasasının stoklara girmesini bekleyin derim.

Katana bravo, Pulse Alpha hocam.

Merhaba,
Oyun oynamak için bu alınır mı? Daha iyi seçenekler varsa lütfen belirtin.

Performans için şunu öneririm:
Kalite için beklentiniz olmasın.

Geri
Yukarı