MSI Alpha 15 vs Tulpar T7 v20.2

Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Sistem Mühendisi
Merhaba,

Aşağıdaki iki seçeneği 2.872‬ TL fark ile (512 SSD ekledim Monster'a), marka, kasa, kalite vb. gibi her türlü noktaya göre değerlendirirseniz hangisini tercih ederdiniz? Fiyat olarak %36 daha fazla Monster. Performans olarak %50 bile fazla olsa belki dengeleyebilir mi MSI kalite vb. farkıyla?

Teşekkürler :)

MSI Alpha 15" A3DD-023XTR R7-3750H 16 GB DDR4 RX5500M GDDR6 4 GB 512 GB SSD 15.6 FHD dos notebook.
7.899 TL.

Tulpar T7 v20.2 17, 3" oyun bilgisayarı.
10.711 TL (512 SSD olarak seçildi)

Biliyorum biraz garip bir karşılaştırma oldu fakat 10-11k bütçem varken Tulpar henüz çıkmadığı için Alpha 15'i aldım 🙁 biraz pişmanlık var şu an ne yapıcam bilmiyorum.

Son düzenleme:
Keşke bekleseydin.

Deme hocam :( aslında hardcore oyuncu değilim. Belki de hiç oyun oynamıcam bile. Fakat derdim almışken iyi bir fiyat/performans ürünü almak. 3-4 sene Alpha ile idare edersem sonra bakarım. Alpha fiyatıyla uyumlu bir cihaz mı benim için önemli olan biraz da bu aslında. Yani karşılaştırınca fiyat farkıyla doğru orantıyla artış varsa sıkıntı yok demektir. Burada marka, kasa vb. gibi kalite farkı yaratacak noktaları da değerlendirmek istiyorum. Sadece donanım değil.

Son düzenleme:
Oğulcan kardeşim önerilerindeki laptopların ikisi de çok kaliteliler. Lakin Monster'da ömür boyu bakım garantisi var. O sebepten dolayı ister garantili döneminde ister garanti sonrası döneminde içi tozlandığında, performansı düştüğünde falan ücretsiz olarak bakımı yaptırabiliyorsun. Bu bizim oyuncularımız için önemli diye düşünüyorum. Almış olduğun laptopta ise temizlik gibi bu işi bilgisayarcıya yaptırmak durumundasın ve ücreti mukabilinde. Umarım hiçbir sorun olmadan ömür boyu kullanırsın.

Oğulcan kardeşim önerilerindeki laptopların ikisi de çok kaliteliler. Lakin Monster'da ömür boyu bakım garantisi var. O sebepten dolayı ister garantili döneminde ister garanti sonrası döneminde içi tozlandığında, performansı düştüğünde falan ücretsiz olarak bakımı yaptırabiliyorsun. Bu bizim oyuncularımız için önemli diye düşünüyorum. Almış olduğun laptopta ise temizlik gibi bu işi bilgisayarcıya yaptırmak durumundasın ve ücreti mukabilinde. Umarım hiçbir sorun olmadan ömür boyu kullanırsın.

Teşekkürler hocam. Evet doğrudur Monster bu gibi konularda güven veriyor. Yakın zamanda bir yakınıma da Monster aldık. Uzaktan kurduğum için dokunamadım fakat çok seri sağlam bir cihazdı. Ben de Monster almaya karar vermiştim fakat yeni Tulpar'lar çıkana kadar 1650 Refresh sürümlü Abra'lar olduğu için ve bu durumda Alpha'dan da 1000 TL fazla kaldığı için ve Alpha'da da kampanya bitmek üzere olduğu için ani bir kararla aldım Alpha'yı. Sonra iptal ettim siparişimi fakat iptalimi de geri aldım sonrasında :D hem de dün sabah. Gel gör ki dün akşam yeni Tulpar'lar çıktı. İtopya'yı zorlayarak belki de biraz kızdırarak iptal etme ihtimalim var fakat fiyat farkına değer mi diye takıldım. O yüzden sormak istedim.

Ek olarak temizlik, macun değişimi vb. gibi konuları kendim halledebilirim fakat yine de bunlar Monster'ın artıları tabi. Benim yaptığım direk uzmanlarının yapması gibi olmayacaktır kesinlikle.

Keşke biraz daha bekleyebilseydin. Senin adına üzüldüm. Artık yapacak bir şey yok. O laptopla devam edeceksindir herhalde. Temizlik, macun değişimini yapabilirim diyorsun ama ne kadar profesyonel olsak da işi ehline bırakmak daha garanti bir fiildir diye düşünüyorum.

Keşke biraz daha bekleyebilseydin. Senin adına üzüldüm. Artık yapacak bir şey yok. O laptopla devam edeceksindir herhalde. Temizlik, macun değişimini yapabilirim diyorsun ama ne kadar profesyonel olsak da işi ehline bırakmak daha garanti bir fiildir diye düşünüyorum.

Hocam deme öyle üzülüyorum ben de valla :D peki bütçem 8k olsaydı sence Alpha nasıl bir seçenek olurdu?

Tabi ki uzmanı gibi olmak mümkün değil :) yılan hikayesine döndü laptop alma durumum. Benim gönlüm hala MSI'dan yana. Bir tadına bakalım hiç işimi görmezse olmadı satıp veya eşime verip Monster'a doğru kaymayı düşünürüm napalım.

Şöyle de bir şey var. MSI o parayı etmez Monster ile arasında %36 fiyat farkı da olsa Monster 2 kat daha iyidir iptal et mutlaka Monster al paran boşa gitti gibi bir durum varsa Pazartesi iptal için uğraşayım :D

Ben MSI markasını kalitesinden dolayı severim lakin çok fahiş fiyattan satılıyor ülkemizde. Ondan dolayı ben yaklaşmazdım. Sizin zatına ait sitenize göz gezdirdim. Sanırım bilişim işiyle uğraşıyorsunuz. Böyle ufak tefek hatalar olabiliyor. Sizin canınızı sıkmam istemem tabii. Ben bizim buralarda duyduğum bir atasözünü hep söylerim bu gibi durumlar için: Al malın iyisini çekme kaygısını derler. Az para değil oldukça yüksek meblağ ödeyerek aldığınız bilgisayar için üzerine biraz daha koyup Monster'ı alsaydınız çok güzel olurdu. Allah'a emanet olun.

Ben MSI markasını kalitesinden dolayı severim lakin çok fahiş fiyattan satılıyor ülkemizde. Ondan dolayı ben yaklaşmazdım. Sizin zatına ait sitenize göz gezdirdim. Sanırım bilişim işiyle uğraşıyorsunuz. Böyle ufak tefek hatalar olabiliyor. Sizin canınızı sıkmam istemem tabii. Ben bizim buralarda duyduğum bir atasözünü hep söylerim bu gibi durumlar için: Al malın iyisini çekme kaygısını derler. Az para değil oldukça yüksek meblağ ödeyerek aldığınız bilgisayar için üzerine biraz daha koyup Monster'ı alsaydınız çok güzel olurdu. Allah'a emanet olun.

Eyvallah hocam.

Evet IT sektöründeyim :) ben biraz da o yüzden MSI tarafına kaymıştım. Bakalım hocam diğer arkadaşların da yorumları olursa bir toparlayıp kararımı vereyim.

Teşekkür ederim, kendinize iyi bakın.

Yeni konular

Geri
Yukarı