MSI Alpha 15 vs Tulpar T7 v20.2

@Oğulcan Özügenç Monster'a bir gireyim dedim sizin baktığınız V20 serisi bitmiş yeni seriler gelmiş V21 olarak. Kasa ve soğutma sistemi değişmiş. USB 2.0 portu kalmamış hepsi 3.0 ve 3.1e dönmüş. Eminim kaçırdığım bir kaç farklılıkta vardır bir bakmanızı öneririm.

Yeni kasa güzel evet. Soğutma sistemi nası bakmak lazım. Fiyatı çok arttı ama onların. 12.5k'ya geliyor SSD'yi 512 yapınca. Büyük para. Bir de bu kadar para verip üzülmek var. İkinci el ROG falan mı alsam diye düşünüyorum valla. Psikolojik sınırım 10k idi.

Kamera da değişmişti yeni kasada. Bir de 4 bölge RGB klavye vardı. Batarya da 2 kat büyümüş durumda diye hatırlıyorum. Yani güzel farklılıklar var fakat base fiyatı olarak 10300'den 11900'e çıkmış oldu bu iyileştirmelerle. 1600 lira fark. Off of.

Yeni kasa güzel evet. Soğutma sistemi nasıl bakmak lazım. Fiyatı çok arttı ama onların. 12.5K'ya geliyor SSD'yi 512 yapınca. Büyük para. Bir de bu kadar para verip üzülmek var. İkinci el ROG falan mı alsam diye düşünüyorum vallahi. Psikolojik sınırım 10K idi.

Kamera da değişmişti yeni kasada. Bir de 4 bölge RGB klavye vardı. Batarya da 2 kat büyümüş durumda diye hatırlıyorum. Yani güzel farklılıklar var fakat base fiyatı olarak 10300'den 11900'e çıkmış oldu bu iyileştirmelerle. 1600 lira fark. Off of.

Hocam SSD'yi 512 yapmak yerine benim bildiğim Monster'da SSD slotlarına ulaşmak çok kolay 4 vida sökünce ulaşıyorsunuz diye biliyorum ve zaten kendileri de söylüyor kendiniz sonradan ekleme yapabilirsiniz diye. Durum böyle olunca 500TL fark ile 256 GB'yi 512 GB yapmak yerine dışarıdan indirimde 512 GB SSD alıp kendiniz takabilirsiniz böylelikle 256+512 SSD olur aynı fiyata. Ama evet Base fiyatta 1600TL fark biraz çok olmuş gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam SSDyi 512 yapmak yerine benim bildiğim Monster'da SSD slotlarına ulaşmak çok kolay 4 vida sökünce ulaşıyorsunuz diye biliyorum ve zaten kendileri de söylüyor kendiniz sonradan ekleme yapabilirsiniz diye. Durum böyle olunca 500TL fark ile 256GB'yi 512GB yapmak yerine dışarıdan indirimde 512GB SSD alıp kendiniz takabilirsiniz böylelikle 256+512 SSD olur aynı fiyata. Ama evet Base fiyatta 1600TL fark biraz çok olmuş gibi.

Mantıklı evet ama baya bi baktım uygun o kalitede bir SSD bulamadım. Tavsiyeniz var mıdır?

Gözüme bi aşağıdaki ilişti;

Mantıklı evet ama baya bi baktım uygun o kalitede bir SSD bulamadım. Tavsiyeniz var mıdır?

Gözüme bi aşağıdaki ilişti;

Kingston'da eski köklü bir marka iyidir muhtemelen. Arkadaşım Almanya'dan alıp gelmişti kendisine avrupada biraz daha popüler bir marka Türkiye'ye nazaran şu ürüne de bakabilirsiniz. Crucial P1 500GB NVMe M.2 SSD test ettiğimizde 1400 okuma, 900 yazma sonucu çıkmıştı.

Kingston'da eski köklü bir marka iyidir muhtemelen. Arkadaşım Almanya'dan alıp gelmişti kendisine Avrupa'da biraz daha popüler bir marka Türkiye'ye nazaran şu ürüne de bakabilirsiniz. Crucial P1 500GB NVMe M.2 SSD test ettiğimizde 1400 okuma, 900 yazma sonucu çıkmıştı.

Evet bunu da not aldım hocam eyvallah :) Bakalım ne yapacağıma karar veremedim henüz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Başka yerlerde de yorumlar hep olumlu gözüküyor bunu da düşünebilirsiniz. James Donkey 512GB NVMe M.2 SSD

James Donkey korkutuyor beni hep. 3 yıl birebir garanti iyiymiş aslında. Zaten 2. disk yapıp oyunları falan yüklerim veri kaybı da önemli olmaz ama bilemedim :D

Monster'ın bu yeni kasaları üzer mi acaba ondan da şüpheliyim. Gidip araba parası verip üstüne bir de mağdur olup uğraşmak istemiyorum. Normalde Dell Latitude E7470 kullanıyorum. Kurumsal cihazlar yani. Stabilite ve uzun ömür açısından bu kaliteyi yakalamak isterim...

James Donkey korkutuyor beni hep. 3 yıl birebir garanti iyiymiş aslında. Zaten 2. disk yapıp oyunları falan yüklerim veri kaybı da önemli olmaz ama bilemedim :D

Monster'ın bu yeni kasaları üzer mi acaba ondan da şüpheliyim. Gidip araba parası verip üstüne bir de mağdur olup uğraşmak istemiyorum. Normalde Dell Latitude E7470 kullanıyorum. Kurumsal cihazlar yani. Stabilite ve uzun ömür açısından bu kaliteyi yakalamak isterim...
Evet Dell sanki Mercedes araba gibi 2012'de aldığım Dell Inspiron N5110 kasasında halen bir çizik yok ve sağlamlık hissiyatı şu an 5.000-6.000TL'ye satılan leptoplarda yok. Bu arada hala çalışıyor canavar maşallah. Monster'ı yaklaşık 3 senedir takip ediyorum her sene yeni model çıkardığında gittim mağazasında inceledim bu sefer malum virüs gidemiyoruz :D Emin olun gözle görülür şekilde kalitelerini çok üst seviyeye çıkardılar. Müşterilerin geri dönüşlerine cevap verebilmeyi başardılar. Her yeni kasa çıkardıklarında eskisinden daha iyi olduklarını gördüm. Bence üzmez ama sonuçta teknolojik ürünler bu kadar övdük siz alırsınız milyonda bir hata sizi bulur :D Her teknolojik alette bu hata payı var burada teknik servis ve müşteri memnuniyeti öne çıkıyor bu konuda da kimseyi üzdüğünü görmedim. Ömür boyu temizlik ve termal macun yenilemesi işin cabası.

Evet Dell sanki Mercedes araba gibi 2012'de aldığım Dell Inspiron N5110 kasasında halen bir çizik yok ve sağlamlık hissiyatı şu an 5.000-6.000TL'ye satılan leptoplarda yok. Bu arada hala çalışıyor canavar maşallah. Monster'ı yaklaşık 3 senedir takip ediyorum her sene yeni model çıkardığında gittim mağazasında inceledim bu sefer malum virüs gidemiyoruz :D Emin olun gözle görülür şekilde kalitelerini çok üst seviyeye çıkardılar. Müşterilerin geri dönüşlerine cevap verebilmeyi başardılar. Her yeni kasa çıkardıklarında eskisinden daha iyi olduklarını gördüm. Bence üzmez ama sonuçta teknolojik ürünler bu kadar övdük siz alırsınız milyonda bir hata sizi bulur :D Her teknolojik alette bu hata payı var burada teknik servis ve müşteri memnuniyeti öne çıkıyor bu konuda da kimseyi üzdüğünü görmedim. Ömür boyu temizlik ve termal macun yenilemesi işin cabası.

Aynen öyle hocam. Dell zaten kendini kanıtlamış bir marka. Hoş gaming laptopları çok iyi değil gibi görüyorum.

Monster'ın yeni kasalarını buldum bu arada;

Tulpar T7 V21.1 = TONGFANG GM7MP0P gibi duruyor. Kasa iyi gibi.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı