MSI Armor RX 570 ekran kartı çok ısınıyor

Kendi kendime uğraşarak deneyerek MSI Afterburner uygulamasından bu ayarları yaptım ve şu an 82 dereceyi geçmedi günümüze ve karta göre bu derecenin normal olduğunu değerlendiriyorum. Yüksek grafik istemeyen oyunlarda da deneyip dönüş yapacağım.
Power Limiti %5 düşürmeyi deneyebilirsin. Başka bir şey yapmadan.

Herkese teşekkür ederim aynı sorunu yaşayıp konuya bakacak olan arkadaşlar için bilgiler ekleyim oyunlarda grafik ayarlarıyla oynamadım sadece çok az da olsa FPS düşüşü yaşadım o da gayet normal, yani Undervolt yapacak arkadaşlar deneyerek gönül rahatlığıyla yapabilir tabii öncesinde araştırmalarını öneririm dikkat edecekleri şeyleri.
Herkese tekrardan iyi akşamlar maalesef son durum böyle arkadaşlar ekran kartı oyunun menü bölümünde bile 89 derece oluyor FIFA oyununda da böyle, kasanın ön kısmı tamamen açık, ekran kartı fanı fotodaki düzeyde çalışıyor. Ek olarak oyun oynarken ise 75-89 derecede çalışıyor, menülerde bu sıcaklık çok anormal bir durum olduğunu gösteriyor hala çözemedim. Yardımcı olursanız ve bilgilerinizi aktarırsanız sevinirim. Ek olarak oyundan çıktığım an sıcaklık 70 dereceye düşüyor şimdiye kadar bunlara dikkat etmedim fakat benim bildiğim sıcaklık yavaş yavaş düşer, öyle değil mi arkadaşlar?
MudRunner oyunu menüsünde 54-55 derece oluyor biraz daha beklesem maksimum 60 dereceye çıkar herhalde bu arada bu oyunda fanı %50 ayarına çektim.
AMD Radeon Chill özelliğini açtım boştayken olan sıcaklık düzeldi.

Dosya Ekleri

• ekran kartı ayar.png
    ekran kartı ayar.png
    215,2 KB · Görüntüleme: 31
  • ets 2.png
    ets 2.png
    3,3 MB · Görüntüleme: 30
  • ets 2 fps.png
    ets 2 fps.png
    3,8 MB · Görüntüleme: 25
  • MUDRUNNER.png
    MUDRUNNER.png