Çözüldü MSI, ASUS, GALAX, GIGABYTE, EVGA, ZOTAC Farkları

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Ege Yılmaz

Hectopat
Daha fazla  
Şu konuya kendimce bir açıklama getirmek istiyorum. Elbet ki bu konu hakkında pek çok konu açılmıştır ancak göremediğim için ben de bu şekilde yeni bir konu ihtiyacı duydum. Sizce hangisi daha performanslıdır (Hepsi markanın oluşturduğu en üst düzey ve GTX 980 olarak alırsak.)?

Hepsinin GPU'su aynı, soğutmaları farklı. Zotac çöp, diğerlerinden hangisi hoşuna giderse onu al, hiç takılacak bir şey değil.

@Carlsberg Zotac'ı çöp diyip dışlayamazsınız. Hepsi gibi aynı GPU'yu ve özel soğutma teknolojisini uyguluyor. Aralarındaki tek fark müşteri memnuniyeti. Zotac bu konuda biraz zayıf.

Madem GTX 980'i ele aliyoruz, hangisi daha performansli konusalim.

Oncelikle sunu soyleyeyim saydiginiz firmalarin hepsi ayni gpu'yu kullaniyor. Ama Evga ( Evga' yi ornek almak istedim. ) bu gpu' nun kaymak tabaka yani daha performansli urunlerinide uretiyor. Genelde fiyatlara bakildiginda cekirdek hizi yuksek olanlarin fiyatida normaline gore yüksek olabiliyor. Sogutma sistemleride fiyati etkileyen bir durum. Ornegin Zotac' in sogutmasiyla MSI' nin sogutmasi bir olmuyor.

Telefondan yazdigim icin ve aceleye geldigi icin konuyu pek toparlayamadim. Belki anlayamamis olabilirsiniz ama kisaca ozet gecmek gerekirse cekirdek hizi yuksek olan GTX 980 cekirdek hizi dusuk olan GTX 980'den daha performansli oluyor. Yani MSI' nin urettigi GTX 980'lerin cekirdek hizi Evga'nin Classified serisi GTX 980'lerinden daha dusuk.

Kisacasi cekirdek hizi onemli, ayrica sogutmasida isinmamasi acisindan etkili bir durum.

@ZaferKabalak Kesinlikle size katılıyorum. Ben şuanlık Zotac GTX 660 kullanıyorum. Pek memnun değilim. İşte bozulana kadar idare etcez :kararsız:. Sonra yoluma MSI ile devam edeceğim İnşallah :).

Niye dışlayamıyormuşum, Zotac ve Sapphire benim gözümde işleri eline yüzüne bulaştıran, düşük malzeme kalitesi ve dandik bileşenlerle fiyatı aşağı çekip bütçesi düşük olanlara hitap eden bir firma. Her yerde bunu doğrulayan yazılarda mevcut.
Asus, Evga, MSI, Galax, Gigabyte hatta XFX gibi markalar varken Sapphire-Zotac almak bence çok mantıksız, genelde insanlar düşük fiyata kanıp alıyorlar, Recep Baltaş'ın bu duruma cuk oturan deyimi ile; "Ucuz etin yahnisi yavan olur."
Artık güvenip güvenmemekte size kalmış, ben tavsiye etmiyorum :)

Biyerde okumuştum bildiğiniz üzere fırından çıkan her gtx 980 aynı olmuyor bazıları çok iyi bazıları daha kötü oluyorlar. Duyduğuma göre Evga fırından çıkan en iyi gpu ları alıyormuş daha fazla o.c potansiyeline sahip kartları daha yüksek fiyattan satıyorlarmış diğerlerinden farkı buymuş. Yanlış bilgilendirmek istemiyorum okuduğum kadarıyla böyle.

Niye dışlayamıyormuşum, Zotac ve Sapphire benim gözümde işleri eline yüzüne bulaştıran, düşük malzeme kalitesi ve dandik bileşenlerle fiyatı aşağı çekip bütçesi düşük olanlara hitap eden bir firma. Her yerde bunu doğrulayan yazılarda mevcut.
Asus, Evga, MSI, Galax, Gigabyte hatta XFX gibi markalar varken Sapphire-Zotac almak bence çok mantıksız, genelde insanlar düşük fiyata kanıp alıyorlar, Recep Baltaş'ın bu duruma cuk oturan deyimi ile; "Ucuz etin yahnisi yavan olur."
Artık güvenip güvenmemekte size kalmış, ben tavsiye etmiyorum :)
Hocam genel anlamda konuşursak Zotac ve Sapphire düşük bütçeli sistem toplamalar için isteyenlerin tercih edebileceği firma.Ama bu söyleyeceğimi sizde söylemişsiniz, ben yinede söyleyeyim.Ama bu alınan ürünlerin arızalı/sorunlu olma ihtimali yüksek oluyor diğer firmalara göre.Yani servisle uğraşmaktansa, işinizi şansa bırakmaktansa 696 TL' ye Sapphire R9 285 DUAL-X OC almak yerine 731 TL verip [URL='http://www.vatanbilgisayar.com/asus-r9-285-strix-oc-edition-2gb-gddr5-256bit-amd-radeon-dx112-ekran-karti.html']Asus R9 285 STRIX OC Edition [/URL]almak daha iyi olur.Hem soğutma açısından, hem yazılımsal, hemde arızalı/sorunlu ürünler Sapphire' ye göre daha az oluyor.

Hep Sapphire üzerinden gittim anlatımımda ama Zotac' da al birini vur ötekine.
Biyerde okumuştum bildiğiniz üzere fırından çıkan her gtx 980 aynı olmuyor bazıları çok iyi bazıları daha kötü oluyorlar. Duyduğuma göre Evga fırından çıkan en iyi gpu ları alıyormuş daha fazla o.c potansiyeline sahip kartları daha yüksek fiyattan satıyorlarmış diğerlerinden farkı buymuş. Yanlış bilgilendirmek istemiyorum okuduğum kadarıyla böyle.
Yanlış bilgi değil, doğru bilgi aslında.Kaymak tabaka gpu' yu alıyorlar, soğutma sistemleri ile birlikte daha fazla overclock potansiyeline sahip oluyor bu kartlar.Bu yüzden yüksek fiyattan satılıyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı