MSI B150A Gaming Pro Sistemde Dual Channel RAM Sorunu

PcKologX

Kilopat
Makaleler
4
Yer
İstanbul
Daha fazla  
İyi akşamlar,
Yeni bir sistem topladım fakat hala tadına varamadan sorun ortaya çıktı, sistemden soğudum. Öncelikle sistemim hakkında bilgi vereyim.

Sistemimi vatan bilgisayardan aldım ve topladım. Bios sürümüm son sürüm olan 1.6 ve tüm güncellemeler ve driverları kurdum.
Gelelim sorunumuza, kitapçıkda dual ram için 2 ve 4. slot diyor taktım. Sistem açıldı. Dual ram olup olmadığını kontrol ettim cpu-z aracılılığıyla sonra güncellemeli yapmaya başladım ve sistem güncelleme için yeniden başlatmamı istedi başlattım ve sistem açılmadı. Fanlar dönüyor, ledler yanıyor fakat anakart üzerinde uyaru ışığı olan "dram" uyarısınında yandığını fark ettim. Bios'dan xmp'yi devre dışı bıraktım yine olmadı.
Ramleri tek modül olarak kullandım çalıştı sorun düzeldi. Sonra ramleri dual olsun diye 2 ve 3. yuvaya taktım ilginç bir şekilde dual çalıştı ve sorun düzeldi dedim. 2. gün aynı hatayı aldım.
Ramleri burnintest ve aida 64 ile sınadım test ettim sorun yok.

Yardımcı olun lütfen. Tüm hevesim kaçtı. Bir daha toplama sistem almaktan soğudum. Şimdi uğraş dur. @Recep Baltaş @Ali Güngör

1.JPG
2.JPG

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı