MSI B350 Tomahawk nasıldır?

MSI B350 Tomahawk kullanıyorum. İşlemciye hiç OC yapmadım. Fakat ramlerim 2999MHz değerine aldım sorunsuz çalışıyor. Fakat ramlerin desteklemesine rağmen 3200MHz değerine ulaşamadım. Genel olarak bir problemle karşılaşmadım.

Dostum son BİOS'u indirdin mi? 7A34V17 sürümü.

Açılmadı derken boot etmeyip 5 kere gücü keserek biosu sıfırladı mı? Bende sürekli böyle oluyorda sizde de oldu mu diye merak ettim. Birde CL değerlerine ve Cpu soc voltajinda oynamalar yaptınız mı?
Hayır sadece XMP açtım masaüstü geldi test yaptım 1 saat tamam stabil dedim kapattım. Ertesi gün açıldı ama gücü kesiyordu sürekli BIOS pilini çıkardım 2933 çektim. İleri ki güncellemeleri bekleyeceğiz. Suç burda AMD'nin piyasayı alt üst eden efsane işlemciler ile dönüyorsun saçma sapan bir bellek uyumunu yapmıyorsun. :lanet:

Valla en iyisi 8.ci nesil İnteli beklemek. Herkesin başı dertte Ryzende. Herkesin ömrü beklemekle geçiyor yok o gelcek güncellemeyle düzelir. Piyasaya çıkarıyon madem ne diye kullanıcıyı sıkıntılara sokuyon.

Valla en iyisi 8.ci nesil İnteli beklemek. Herkesin başı dertte Ryzende. Herkesin ömrü beklemekle geçiyor yok o gelcek güncellemeyle düzelir. Piyasaya çıkarıyon madem ne diye kullanıcıyı sıkıntılara sokuyon.
Bellek dışında hiçbir sıkıntı yok 2 aydır kullanıyorum. Intel kanımızı emiyordu senelerdir %10 artış ile devam ediyordu. Şunu da belirteyim 2933 ile 3200 arasında devasa fark yok.

Hocam nasıl 2999 MHz yaptın :D öyle bir değer yok bende. En son BIOS update yaptım XMP açınca CPU fan sona vuruyor onu çözemedim eski BIOS'a döndüm. MSI mail attım bakalım ne diyecekler. 2933 ile 3200 arasında çok fark yoktur diye düşünüyorum ama insan 3200 yazısını görmek istiyor :D.

Son BİOS'u yükledikten sonra sıcaklıklarda düşme oldu mu?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı