MSI B350 Tomahawk nasıldır?

Dostum son BİOS'u indirdin mi? 7A34V17 sürümü.
Hatırlamıyorum. Bilgisayarı 25 Temmuz civarında toplamıştım. O zaman en son BİOS hangisiyse güncelledim bıraktım. Bayramdan sonra kontrol ederim. RAM 3200MHz değerine çıkıyordu res atsam bile düzgünce çalışıyordu. Lakin güç tamamen kesildikten sonra açarken 4-5 res attıktan sonra kendisini sıfırlıyordu. Bu nedenle 2933 değerinde daha stabil olduğu için o değerde bıraktım. Zaten 2933 ile 3200 arasında pek fazla fark yok. Şimdilik beklemek daha sağlıklı. İlerde 3200MHz değerine getiririm.

B350 Tomahawk' ta sadece ram yükseltmemi sıkıntılı. OC demi sıkıntı çekiyorsunuz yoksa 3000 MHz ram alıp o değerde mi kullanamıyorsunuz.
Şimdilik işlemciyi OC gerektirecek bir işlem yapmadığım için OC işine girişmedim. RAM konusuna gelince yükseltme yaptım 2933(3000)MHz değerinde stabil çalışıyor. Fakat benim RAMlerim 3200 destekliyor. Tek sıkıntım bu şu ana kadar.

Ben de MSI B350 Tomahawk kullanmaktayım temmuz sonundan beri en son sürüm ne zaman gelmiş bende temmuz ayında çıkan en son sürüm ne ise o yüklü. RAM lerim 3000 Mhz ve ben anakartta 2933'e yükselttim anakarttan yana hiçbir sıkıntım olmadı şu ana kadar. İşlemciye OC denemedim sistemde şu an stok soğutucu bulundu için. Sıvı soğutma alınca onu da deneyeceğim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı