MSI B450 GAMING Plus Max ve R3 2200G uyumlu mu?

Bu anakartı ben de 1 yıla yakın bir süredir kullanıyorum fakat anakartta herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Sorun sadece sizin anakartına özgü olabilir mi?
Hayır bir sürü bununla ilgili şikayet var hatta MSİ yetkilileri ile yaptığım konuşmada onlarda sorunu kabullendi.

Valla yalan söylemek gibi olmasın ilk kez ben de sizden duyuyorum ama, yine de öyle diyorsanız doğrudur...
Ekran Resmi 2021-04-23 03.05.40.png
Ekran Resmi 2021-04-23 03.05.06.png

Ekran Resmi 2021-04-23 03.14.13.png

Ekran Resmi 2021-04-23 03.14.31.png

Ekran Resmi 2021-04-23 03.14.49.png

Bunlar bulabildiklerim son BİOS betasınıda yükledim iyileşme oldu ama hala 19 sn de açılıyor. Ben şanslıyım kimininki 1 dakika açılıyormuş m2 SSD ile bile. Diğer rakipleri 8 9 sn de kendine geliyor. Uzak durun!

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 988223Eki Görüntüle 988224
Bunlar bulabildiklerim son BİOS betasınıda yükledim iyileşme oldu ama hala 19 sn de açılıyor. Diğer rakipleri 8 9 sn de kendine geliyor. Uzak durun!
Ben de internette bakındım MSI'ın B450 yonga setli bir çok anakartında bu sorun gözükmüş fakat çoğu sorun yeni BIOS ROM'ları ile çözülmüş. Diğer sorunların çoğu anakarın üzerindeki Flashback için ayrılan USB girişine takılan klavye fareden dolayı ya da yanlış atılan ROM'lar ile hatalı ayarlamalar sonucu oluşmuş ve çoğu bir yılı aşkın sounlar ki yeni BIOS sürümleri ile sorunların giderildiği söyleniyor. Global forumlarda ve r/MSI_Gaming Subreddit sayfasında da sorunu yaşayanların çoğu yanlış konfigürasyonlar ya da eski BIOS'lar kullanmalarından dolayı bu sorunu yaşamışlar. Attığınız DH Forum'da başlığı giren kişinin de sorunu BIOS ile hallolmuş. Anakartlarının modellerini karıştırıp yanlış BIOS sürümü kurduklarından dolayı sorunu yokken anakartı bozanlar da var. Yerli ve yabancı yaklaşık 15-20'ye yakın foruma baktım, ya sorunları hallolmuş ya da başlıkların devamı gelmemiş. İnşallah sizin sorununuz da tez vakitte düzelir.

Geç gelmesi sıkıntı olmaz benim için. 4-5 ay kullanacağım zaten.
B450 GAMINGplus Max
2x8 GB 3200Hz RAM
500GB SSD
XİGMATECH kasa + PSU hepsi 1850 geliyor. Fiyatı uygun değil mi? Olmadı aldıktan sonra Gigabyte B450M S2H ile değiştririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı