MSI B450 PRO M.2-Max sıvı soğutma montajı

cpu fan'a pompayı bağlayacaksın. radyatör fanlarını tek bir fan olarak birleştiren aparatı içerisinde olması lazım eğer bulunmuyorsa internetten fan çoklayıcı sipariş edip radyatör ve kasa fanlarını sys fan'a bağlayacaksın. Kasa fanları molex ile çalışıyorsa direkt psu'ya da bağlayabilirsin.
Dostum peki bu pompa sesi normal mi ? Tıkır tıkır çalışıyor. İlk defa sıvı soğutucu takıyorum bu arada bilgim yok.

cpu fan'a pompayı bağlayacaksın. radyatör fanlarını tek bir fan olarak birleştiren aparatı içerisinde olması lazım eğer bulunmuyorsa internetten fan çoklayıcı sipariş edip radyatör ve kasa fanlarını sys fan'a bağlayacaksın. Kasa fanları molex ile çalışıyorsa direkt psu'ya da bağlayabilirsin.

Merhaba,

Aynı durum bende de var. Şu çoklayıcıyı aldım.Henüz elime ulaşmadı.
"Alfais 4337 10 Port Fan Çoklayıcı Y PWM Splitter 4 pin 12v Switch Power Güç IDE Çoğaltıcı Molex Kanal Kasa"

Ürünün yorumlarında şöyle bir yorum var;

"Anakartımda 2 adet fan kontrolu bulunuyor (sysfan - cpufan) haliyle bu şekilde kasayı kullanmam mümkün olmadığı için bu ürünü aldım, ürünün çalışma mantığı şu; kendi 4 pin bağlantısını anakartın cpu fan girişine takiyorsunuz, cpu'nuzun fan kablosunu da ürünün üzerinde bulunan kır kırmızı 4 pin girişine takiyorsunuz, bu bağlamda ürüne takacağınız diğer fanlar cpu fan hızınıza göre PWM olarak çalışıyor"

Ben bu mantıkla pompa cpu_fan'da kalacak şekilde kasanın ve radyatörün fanlarını bu çoklayıcıyla toplayıp sys_fan'a taksam olur mu? Bios'tan nasıl ayar yapmam gerekir?

Ürün görseli:

Screenshot at Nov 16 12-03-57.png

Geri
Yukarı