Çözüldü MSI B450 Tomahawk BIOS'unu Güncelleme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Asaba mahmures

Centipat
Daha fazla  
RAM
Corsair 16gb (8+8) Vengeance 3200 MHz CL16
İşlemci
Ryzen 5500
Merhaba. Elimde MSI B450 Tomahawk Max II Anakart var.
Yarın sistemimi kuracağım.
Elimde Ryzen 5 5500 işlemci ve Zotac RTX 3060 12 GB ekran kartı var.
Anakartının üzerinde Ryzen 5000 serisi ile uyumludur yazıyor.
Bende eski nesil 1300X işlemci var.
Sizce bu işlemciyi kullanarak sistemi kurup daha sonra BIOS güncellediğimde mi Ryzen 5 5500 kullanayım, yoksa BIOSFlash+ özelliğini mi kullanmamı önerirsiniz?
Tabii bu seneryoları anakartım güncel işlemcimi açmadığı zaman yapacağım.

Son düzenleme:
Üzerinde 5000 serisi ile uyumludur yazıyorsa montaj yaparken 5500 işlemcinizi takın o şekilde kurulum yapın daha güncel bir BIOS varsa da güncelleyin.

Eski işlemci varken yapın gitsin.

Eski işlemci varken yapın gitsin.
Şu şekilde yapmayı planlıyorum. Sistemimi kurmadan önce son sürüm biosu flash belleğime kuracam ve ardından. Eski nesil işlemcimi takılıyken windows kurmadan elimde yüklü olan güncel biosu bios ekranından kurup direk yeni işlemcimi takıp öyle format atacam. Bir sorun çıkarmaz inşallah. Siz nedersiniz?

Şu şekilde yapmayı planlıyorum. Sistemimi kurmadan önce son sürüm BIOS'u flash belleğime kuracağım ve ardından. Eski nesil işlemcimi takılıyken Windows kurmadan elimde yüklü olan güncel BIOS'u BIOS ekranından kurup direk yeni işlemcimi takıp öyle format atacağım. Bir sorun çıkarmaz inşallah. Siz nedersiniz?

Önemli olan sistemin taktığınız işlemciyi tanıyıp BIOS'a ya da Masaüstüne giriş yapabilmesidir, kaldı ki anakartın 5000 serisi ile uyumlu olduğundan bahsediyorsunuz. Bu durumda yeni işlemciyi takmanızda bir sakınca yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Önemli olan sistemin taktığınız işlemciyi tanıyıp BIOS'a ya da masaüstüne giriş yapabilmesidir, kaldı ki anakartın 5000 serisi ile uyumlu olduğundan bahsediyorsunuz. Bu durumda yeni işlemciyi takmanızda bir sakınca yok.

Anakart üzerinde bu şekilde yazıyor. Elbette ilk başta Ryzen 5 5500 takacağım eğer güncel değilse bu yukarıda yazdığım yolu deneyeceğim. Yeni sistem olacağından işletim sistemi yüklü M.2 SSD'ime format atıp tekrardan işletim sistemini yükleyeceğim. Ama işletim sistemimi güncellemeden önce yeni anakartımda yukarıdaki yöntemi uygularsam(Ryzen 5000 serisini çalıştırmadığı taktirde)uygun olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart üzerinde bu şekilde yazıyor. Elbette ilk başta Ryzen 5 5500 takacağım eğer güncel değilse bu yukarıda yazdığım yolu deneyeceğim. Yeni sistem olacağından işletim sistemi yüklü M.2 SSD'ime format atıp tekrardan işletim sistemini yükleyeceğim. Ama işletim sistemimi güncellemeden önce yeni anakartımda yukarıdaki yöntemi uygularsam(Ryzen 5000 serisini çalıştırmadığı taktirde)uygun olur mu?
Hali hazırda yüklü olan işletim sisteminde anakart sürücüleri B450 çipsetine mi ait ve güncel mi? Eğer bu şekildeyse hiç bir sorun yaşanmaz. 1000 serisinden 5000 serisine kadar tüm işlemcileri takabilirsiniz.

Hali hazırda yüklü olan işletim sisteminde anakart sürücüleri B450 çipsetine mi ait ve güncel mi? Eğer bu şekildeyse hiç bir sorun yaşanmaz. 1000 serisinden 5000 serisine kadar tüm işlemcileri takabilirsiniz.
B350 çipsetine ait. B350 sistemden b450 çipsetli sisteme geçiş yaptığım için soruyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı