MSI B450 Tomahawk Sorunları

bukibuks

Hectopat
Makaleler
1
>Son 2 gündür önde bulunan fanlarımın aşırı hızlı dönmesiyle başlayan serüven, sahip olduğum MSI B450 Tomahawk anakartın SysFan4 soketinin arızalanmış olmasını farketmem ve arada oyunlarda takılma sorunumun artmasıyla devam etti.

>Bu konuyu araştırmak için anakartı komple dışarıya kurdum.

>Ne göreyim? Mosfetler ve kapasitörlere denk gelen kısımın arkasında bir akıntı gibi görünen bir bölge gördüm. Kartımı hemen tüm parçalarından arındırarak servise yolladım.

>Konu hakkında Sosyal okurlarının görüşünü alayım. Sorunun temeli ne olabilir? Görüntüyü ekledim. İlgilenirseniz sevinirim.

Dosya Ekleri

• servis 2.jpg
    servis 2.jpg
    1,9 MB · Görüntüleme: 105
Hayır stok halde sadece PBO açık şekilde kullanıyordum. VRM ler neden böyle bir tepki verir peki?
Bilmiyorum açıkçası çok yüke girdi de sorun mu oluştu diyeceğim ama kendine zarar vermeden throttling yapar zaten. Başka bir şeyden kaynaklıdır belki, servisin cevabını bekleyin en iyisi.

Bilmiyorum açıkçası çok yüke girdi de sorun mu oluştu diyeceğim ama kendine zarar vermeden throttling yapar zaten. Başka bir şeyden kaynaklıdır belki, servisin cevabını bekleyin en iyisi.
En son cuma günü servisle görüştüm. Cihazım orada. Sıvı akıntısı gibi görünenler tamamen normal bir durummuş. Termal pad içindeki sıvı alıyormuş ki bunu yabancı forumlarda sonradan okudum . Fan olayına gelince, fan kontrolcüsü bozulmuş değişimi yapıldı . Testlere tabi tutulacak eğer geçerse gönderecekler, geçmezse belki de değişim gelecek.(pek umudum yok kesin geçer)

En son cuma günü servisle görüştüm. Cihazım orada. Sıvı akıntısı gibi görünenler tamamen normal bir durummuş. Termal pad içindeki sıvı alıyormuş ki bunu yabancı forumlarda sonradan okudum . Fan olayına gelince, fan kontrolcüsü bozulmuş değişimi yapıldı . Testlere tabi tutulacak eğer geçerse gönderecekler, geçmezse belki de değişim gelecek.(pek umudum yok kesin geçer)

Merhabalar sonuç ne oldu acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı