Çözüldü MSI Tomahawk B450 overclock sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

REB3L

Kilopat
Sistemim.
-AMD Ryzen 3600.
-MSI Tomahawk B450.
-Crucial 2x8 3000 MHz RAM.
-650 Watt PSU.
-500 GB SSD.
-1 TB HDD.
-GTX 1650 Gaming X 4 GB.

Anakart BIOS ekranından overclock yaptım 4.20 GHz 1.3250 güç verdim. RAM'leri 3600 yaptım 1.4 güç verdim birkaç gün kullandıktan sonra internetimde problem olmaya başladı. Sadece bilgisayarımda telefondan ve başka aygıtlardan baktığımda internetimde hiçbir sıkıntı yok, sadece bilgisayarımda 150 kb/sn.
Bu sorunu nasıl aşarım? Bir de AIDA64 strest testinde şöyle bir hata alıyorum. BIOS'u fabrika ayarlarına çevirdim hala sorunum devam etmekte.

Dosya Ekleri

• stabilitytest.png
    stabilitytest.png
    13,1 KB · Görüntüleme: 97
Bilgisayari kapat ve fisi çek. BIOS pilini sık 5 dk bekle tak ve bilgisayarı ac. BIOS ayara gir XMP ac. Sonra testi tekrarla. RAM ile alakalı OC yaparsan @Vorplody yardim eder size.

Bunları sıklıkla yapmıştım ve bir de ankart üzerindeki Gaming modu açınca da hata veriyor ama bu anakart bu olayı çok rahat kaldırır bence ben anakarta mı zarar verdim.

Bunları sıklıkla yapmıştım ve bir de ankart üzerindeki Gaming modu açınca da hata veriyor ama bu anakart bu olayı çok rahat kaldırır bence ben anakarta mı zarar verdim.
Sadece XMP açıkken test edin arkadaşın dediği gibi. OC falan sonradan hallolacak işler. Bellek OC ile detaylı rehberim var atarım size, işlemci OC zaten kolay bir şey.

Sadece XMP açıkken test edin arkadaşın dediği gibi. OC falan sonradan hallolacak işler. Bellek OC ile detaylı rehberim var atarım size, işlemci OC zaten kolay bir şey.

Şu an çok garip işlemci sıcaklığı 95 derece anakart ise 36 derece fabrika ayarlarında şu an 15 dakikayı geçti bu kadar sıcak olmaması lazım ve dowland hızım bu sorunlardan sonra çok kötü bilgisayar hariç her şey yolunda telefondan vs normal.

Şu an çok garip işlemci sıcaklığı 95 derece anakart ise 36 derece fabrika ayarlarında şu an 15 dakikayı geçti bu kadar sıcak olmaması lazım ve dowland hızım bu sorunlardan sonra çok kötü bilgisayar hariç her şey yolunda telefondan vs normal.
Stok soğutucunun fanı tam hızında mı dönüyor şuan? Ayrıca kasa nedir?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı