Çözüldü MSI B450M Bazooka BIOS Şifresi CMOS Resetleme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

cemm312

Centipat
Arkadaşlar şimdi benim PC masaüstü BIOS şifresi olarak user değil administator yani admin şifresi koymuştum. Sonra ben şifreyi unuttum gram aklıma gelmiyor. BIOS pilini çıkartıp taktım çalıştı açtım PC'yi ama sanal makine izinlerini ayarlamak için PC'yi yeniden başlattım Del tuşuna bastım BIOS ayarlarına gircektim ki, şifre sordu. CMOS clear yapayım dedim CMOS yok jumper yok bir şey yok. Nerede olabilir acaba?

Soru1- admin şifresi nasıl kırılır?

Soru2- CMOS clear nerede olabilir?

Soru3-

This host supports AMD-v, but AMD-v is disabled.
AMD-v might be disabled if it has been disabled in the BIOS/firmware settings or the host has not been Power-cycled since changing this setting.
(1) verify that the BIOS/firmware settings enable AMD-v.
(2) Power-cycle the host if this BIOS/firmware setting has been changed.
(3) Power-cycle the host if you have not done so since installing VMware Player.
(4) Update the host's BIOS/firmware to the latest version.
This host does not Support "AMD rvı" hardware assisted mmu virtualization.
Module 'cpuıdearly' Power on failed.
Failed to start the virtual machine.

Hatasını BIOS'a girmeden halledebilir miyim?

Not1: Anakart MSI B450M Bazooka (tam serisini bilmiyorum)
Not2: BIOS pilinin yanlarına falan baktım yok.

Cevaplayıp vakit ayıranlara çok teşekkürler ayırmayanlarada teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ekran Alıntısı.PNG

JBAT1 pinlerini bulduğunuzda(fotoğrafda kırmızı daire şeklinde gösteriliyor) o 2 pini bilgisayarınızın fişi çekiliyken tornavida yardımı ile birbirlerine kısa devre yaptıracaksınız ve 3-5 saniye öyle tuttuğunuzda tornavidayı çekip fişi takacaksınız ve sıfırlanmış olacak.
Pinlere iyice bak, 3lu olmasi lazim (4lu olan anakartlar da gormustum). Altinda CMOS_CLR falan yazabilir ya da JBAT1 yazar. Eger jumper yoksa iki pinin arasina ikisine de temas edecek sekilde bi tornavida ucu degdirebilirsin 5-10 saniye. Tabi bunu yaparken anakartin elektrige bagli olmadigindan emin ol. Bu sekilde sorununun cozulecegini umuyorum.

Ekran Alıntısı.PNG

JBAT1 pinlerini bulduğunuzda(fotoğrafda kırmızı daire şeklinde gösteriliyor) o 2 pini bilgisayarınızın fişi çekiliyken tornavida yardımı ile birbirlerine kısa devre yaptıracaksınız ve 3-5 saniye öyle tuttuğunuzda tornavidayı çekip fişi takacaksınız ve sıfırlanmış olacak.

Çözüm
j1batı buldum ve kısa devre ettim elektriği kesikken kasanın şimdi biosa girdim ayarlarına yine şifre istiyor admin şifresi olduğu içinmi neyse anlamadım yani

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı