Çözüldü MSI B550-A Pro BIOS atılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

LuciferStarz

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar elimde MSI B550-A Pro anakart mevcut.
Dün BIOS güncellemesi yapmak istedim elektrikler gitti tekrardan açmaya çalıştığımda bilgisayar açılmadı doğal olarak.
Anakartımda son sürüm yüklüydü benim birkaç önceki sürüme geçmem gerekiyordu bu nedenle güncelleme yapmak zorunda kaldım.
Şimdi sorun şu en son sürümü tekrar indirdim USB attım MSI.ROM olarak dosyayı değiştirdim FAT32 yaptım her şey.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videolarda izlediğim gibi oldu.
Ama bir türlü BIOS güncellemeyi yapmıyor akşamdan sabaha kadar bıraktım fanlar çalışıyor USB okuyor anakartın üzerinde kırmızı ışık var sürekli yanıp sönüyor yani BIOS'u atıyor şu an normal bir şekilde ama gel gelelim bir türlü BIOS'u güncellemiyor yani bilgisayarım açılmıyor monitör gelmiyor görüntü olarak BIOS güncelleniyor şu an kasada her şey eksiksiz ama gel gelelim işlevsellik yok farklı USB de denedim yine aynı sizce nasıl yapabilirim bu konuda anakartım sanırım çöp oldu bu nedenden dolayı da işim gereği mecburen yeni anakart sipariş etmek zorunda kaldım sizce bu sorunu nasıl çözebilirim?

Ek olarak bu anakartın bu durumda olması farklı donanımlara zarar vermiş olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Güncelleme sırasında elektrikler gittiyse garantiye yollamak zorundasınız. Anakartınız brick olduysa yapabilecek bir şeyiniz yok. Donanımsal bir sıkıntı olmaz.
Güncelleme sırasında elektrikler gittiyse garantiye yollamak zorundasınız. Anakartınız brick olduysa yapabilecek bir şeyiniz yok. Donanımsal bir sıkıntı olmaz.

Çözüm
Donanımsal bir sıkıntı olmadığından fazla bir ücret talep edeceklerini sanmıyorum. İçiniz rahat olsun. Eğer anlattığınız şekildeyse sıkıntı sadece yazılımsal.
Çok sağolun içim gerçekten çok rahatladı şuan bende brick oldu diye tahmin ettim ama yine de bi konu açmak istedim elinize emeğinize sağlık

BIOS flashback özelliği olan bir anakartı neden sevise yollayacaksınız?

Sistemi açtığınızda işlemcinin sağında Debug LED'ler vardır, hangisi sürekli yanıyor?

Sürekli sabit olarak CPU ışığı yanmaktadır. CPU'da takılı kalıyor ama işlemcim temiz sorun yoktu anakartımın işlemciye zarar verebileceğini düşünmüyorum bu durumda. Ek olarak işlemciyi söküp yine denedim aynı sorun devam etmektedir.

CPU
DRAM.
VGA.
Boot olarak toplam 4 ışık mevcut.

Flashback olayını yanlış mı yapıyorum MSI.ROM olarak dosyayı doğru indirip atıyorum USB'ye FAT32 yapıyorum USB uzantısını da ama bir türlü çözemedim.

Ek olarak görselde belirttim şu an yorumunuzun üzerine tekrar hiçbir ek materyal takılı olmadan sadece USB ve anakart olarak tekrar deniyorum.

Sonuç: Sorun aynı devam etmektedir, hiçbir gelişme yok mecburen servise göndereceğiz sanırım.

Dosya Ekleri

• 1698568943396.png
    1698568943396.png
    596 KB · Görüntüleme: 8
Son düzenleme:
Sistemi toplayıp çalıştırdığınızda, sadece CPU LED mi yanıyor?

Aynen öyle sadece CPU LED çalışmaktadır. Sistem toplu değilken sadece anakartta da CPU LED çalışıyor.

İşlemcide sorun olduğunu düşünmüyorum çünkü ben BIOS güncellemesi yapmak istedim bundan öncesinde zaten aktif olarak kullanıyordum işlemciyi.

Geri
Yukarı