MSI B550 ve R3 2200G uyumu

Reuses

Hectopat
Yer
tam 35
Daha fazla  
Merhabalar, elimde atıl olarak duran bir B550 Carbon Wi-Fi var. Bu arkadaşa 2200G takıp farklı bir projede kullanmak istiyorum. CPU gücü çok önemli olmadığından para da vermek istemiyorum. Sorum şu; 2200G ile MSI B550 herhangi bir kartı deneyimleyen var mı? İnternette birkaç kişi evet olur falan yazmış ama güncel değil. Keza yabancı forumlarda da çok fazla bilgi mevcut değil maalesef, yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Ben R5 1500X ile MSI B550-A Pro kullanıyorum yapıştır gitsin. Bir sorun olursa konuma yazarsın.

Hocam MSI MPG B550 Plus Gaming kullanıyorum, kutusu üzerinde 3. nesil APU'lar ile uyumlu olmadığı yazıyor. 2. nesil ile her B550'nin uyumlu olacağını sanmıyorum.

Malum fiyatları ucuz, 2200G'nin entegre grafiği de var ama CPU Support listte göremeyince tereddüt oluşturdu, teşekkürler.

Hocam MSI MPG B550 Plus Gaming kullanıyorum, kutusu üzerinde 3. nesil APU'lar ile uyumlu olmadığı yazıyor. 2. nesil ile her B550'nin uyumlu olacağını sanmıyorum.

Benimkinin kutusunda da böyle yazıyor ama "uyumlu değildir" dedikleri tüm işlemciler çalışıyor. Sanırım çalışmaması daha ilginç olur bu gidişle. 😄

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ya evet 3200G ve 3400G ile uyumlu olmadığı yazıyor. Ancak bir abim B550-A VDH ile 2200G'yi çalıştırmış.
Benimkinin kutusunda da böyle yazıyor ama "uyumlu değildir" dedikleri tüm işlemciler çalışıyor. Sanırım çalışmaması daha ilginç olur bu gidişle. 😄

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam bizzat denemediğim için bilmiyorum. Kutudaki yazıya güvendim. 😁 Ancak yapanlar var ise sizde neden çalışmasın?

O halde ben arkadaşla konuşup 2.el bir 2200G'yi alıyorum hemen teşekkürler.
Bu arada @kino hocam Ethernet portunda bir sıkıntı mevcut mu? Yani kablolu internet veya Wi-Fi almakta sıkıntı çekiyor musunuz?

Hocam bizzat denemediğim için bilmiyorum. Kutudaki yazıya güvendim. 😁 Ancak yapanlar var ise sizde neden çalışmasın?

Bir de üzerine Smart Access Memory açıp performans farkı bile gördüm. AMD'nin "desteklemiyoruz kardeşim!" dediği her şeyi inatla yapıyorum. 😄

Yeni konular

Geri
Yukarı