MSI B550 ve R3 2200G uyumu

Bir de üzerine Smart Access Memory açıp performans farkı bile gördüm. AMD'nin "desteklemiyoruz kardeşim!" dediği her şeyi inatla yapıyorum. 😄
Hocam bu işlemleri yapmak garanti kapsamından çıkartırmı? Sonuçta desteklemediği özellikleri kullanıyoruz. @Reuses Hocam gülmeyin ya. Gaza geldim benimde bir şeyler deneyesim var. Garanti gitmesin şimdi.

O halde ben arkadaşla konuşup 2.el bir 2200G'yi alıyorum hemen teşekkürler.
Bu arada @kino hocam Ethernet portunda bir sıkıntı mevcut mu? Yani kablolu internet veya Wi-Fi almakta sıkıntı çekiyor musunuz?

Benim modelde Wi-Fi yok ama eski B350 anakartım nasıl çalışıyorsa burada da tüm fonksiyonları sorunsuz kullanabiliyorum. Ek avantajları da dahil.

Hocam bu işlemleri yapmak garanti kapsamından çıkartır mı? Sonuçta desteklemediği özellikleri kullanıyoruz.

Sanmam, servise gitse yalnızca anakart üzerinden "sen buna birinci nesil takmışsın" diyemezler sanırım. Öyle olsa bile taktım çalıştı benim ne suçum var. Tahminim OC yapmak ne ise bu da aynı kategoride değerlendirilir en fazla.

Merhabalar; B550-e aldım bende bırkac ay 3400g ile kullanmayı düşünüyorum. Biosunuz güncelmi ilk versiyonunumu kullanıyorsunuz bilgi verebilirmisiniz lütfen.
Ben 2200G için gerek ilk BIOS gerekse de diğer ara sürümleri (beta dahil) hepsini denedim ancak görüntü gelmedi. MSI garanti vermiyor 2200G ve 3200G gibi işlemcilerde sistemin açılmasını. Haberin olsun, şans işi.

Teşekkür ederim anakartım gelsinde artık detayları yazarım 3400g ile deneme yapıcam bakalım
Arkadaşlar 3400g B550-E de çalışmadı maalesef. Fakat hepsiburada da bir satıcıdan almıştım 2. el kart göndermiş sanırım takılıp sökülen bir kart olduğu için biosu günceldir diye tahmin ediyorum ondan dolayı çalışmamış olabilir. İadesini yapıp. Asus Tuf Gaming x570-Pro Wifi aldım şuan bilginize.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı