MSI bravo 15 A4DDR-243XTR vs Lenovo Ideapad Gaming 3

Erennuss

Hectopat
Yer
Antalya/Kepez
Daha fazla  
Arkadaşlar boş bir konu değildir almak üzereyim, Lenovo'yu gidip gördüm ancak MSI'ı görmedim canlı olarak, ve iki model arasında kaldım. Lenovo 16 GB RAM'e sahip ve en fazla da 16 GB destekliyor diyorlar, MSI ise 8 GB RAM'e sahip 64 GB'a kadar desteklediği söyleniyor linkleri aşağıya bırakıyorum. Bilen arkadaşlardan öneriler bekliyorum.

Lenovo:

MSI:

Son düzenleyen: Moderatör:
Isınma konusunda problem yaratıyor mu? Oyunlarda işlemci sıcaklık değerleri kaçı görüyor?

IMG_20210101_185947.jpg

Ben kanıtlarla gelirim. 1.5 saat boyunca Cyberpunk oynadım ve işlemci 80'i bile görmedi cooler Boost açık olmadan.

Not: lenovo da kötü değil bu arada onu söyleyeyim.

Son düzenleme:
5500M daha güçlü önceki konuda da yazmıştım hocam, RAM arttırılabilir ancak ekran kartını değiştiremezsiniz. Aradaki yüzde 5 fark bile insanı pişman etmeye yeter. Bende Alpha 17 kullanıyorum. MSI kasaları çok kaliteli, 4800H çok performanslı. Kesinlikle üzmez. FreeSync Premium ise espor oyunlarında çok işe yarayacaktır.

MSİ genel olarak hangi bileşende hangi sınıfta olursa olsun rakiplerine göre daha iyi gibi. Bu gidişle MSİ fan boy olacağım.
Uzun ömürlülük, soğutma sistemi ve tipi için MSİ'ı tercih ederdim. Performans konusuna girmiyorum bile.

Geri
Yukarı