MSI Delta 15 ani fan açma ve ani CPU ısısı yükselmesi

Hocam denenecek herşeyi denemişsiniz sanırım. Bios güncellemesi falan yaptınızmı?
Bios firmware chipset her şeyi denedim. msi Center'da bütün planları denedim ama nafile. Bir şey oluyor ve 5-10 saniyeliğine ısı 50 dereceden 85 e çıkıyor sonra fan açıl kapan derken 30 saniye 1 dakika son hızda fan çalışıyor.

Turbo frekansına fırlıyor muhtemelen, en yüksek işlemci durumunu 99 yaptığınızda böyle bir şey yaşıyor musunuz?
hocam aklıma geldi 99-98-95 e kadar denedim ama değişen bir şey olmadı maalesef

BIOS Firmware chipset her şeyi denedim. MSI Center'da bütün planları denedim ama nafile. Bir şey oluyor ve 5-10 saniyeliğine ısı 50 dereceden 85'e çıkıyor sonra fan açıl kapan derken 30 saniye 1 dakika son hızda fan çalışıyor.

Hocam aklıma geldi 99-98-95'e kadar denedim ama değişen bir şey olmadı maalesef

Turbo Boost kapatmayı deneyin, ama performans kaybı yaşatabilir.

Bios firmware chipset her şeyi denedim. msi Center'da bütün planları denedim ama nafile. Bir şey oluyor ve 5-10 saniyeliğine ısı 50 dereceden 85 e çıkıyor sonra fan açıl kapan derken 30 saniye 1 dakika son hızda fan çalışıyor.

hocam aklıma geldi 99-98-95 e kadar denedim ama değişen bir şey olmadı maalesef
O zaman garantiye gönderin çok geçmeden hocam. Değişim isteyin kesinlikle.

Bilgisayarı dengeli modda kullandığım için Boost seçeneği görünmüyor bile

Kayıt defterinden ayarları aktif etmen lazım Windows 10 kullanıyorsan. Aynı model bende de var 1 ay uğraşmıştım çözmek için gerçi sonradan Windows 11'e geçtim bu kadar uğraştırmadı ayarları vardı direk.

Geri
Yukarı