MSI dizüstü cihazlarda kronik sorun mu var?

Ernoyan

Centipat
Merhabalar,

MSI laptop almaya karar vermiştim, birçok araştırma ve makaleler araştırdım, MSI laptoplarda menteşe problemi var. Evet uzaktan menteşedir ne olabilir diyor olabilirsiniz! Ama laptopun çerçevesini kırıyor ve bazen ekranına bile zarar verebiliyor menteşesi. Şikayet var sayfasında arama yapıp örnekleri görebilirsiniz. Google'da MSI menteşe yazmanız bile yeterli olacaktır. 10K, 15K, belki daha fazla para verip kullanıcıların hor kullandıklarını sanmıyorum.

Kardeş burası MSI fanboy forumu maalesef yorum yapacak kimseyi bualamazsın MSI ise başlık :)

Amacım yorum yapmaları değil. İnsanları bilinçlendirmek. Ne kadar hayran kitlesi de olsa bu gerçeği değiştirmez. İnancınız olsun Aliexpress alışveriş sayfasına gidip ürünün menteşe ve çerçevesini inceledim, İnce ve kırılmaya müsait duruyor. Cihazın garantisi bitince, zarar fazla yoksa 250 liradan fazlaya adamlar tamir ediyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Epoksi yardımıyla veya daha güçlü bir yapıştırıcı ile işi hallediyorlar. Bana göre buda bir çözüm değil çünkü tuttuğu yer yine çerçevesi ve çerçeve yine ince :)

Hocam yeni kasalarda(sonu 5 veya 6 ile bitenler) onlarda olacağını zannetmiyorum eski modellerde ise yaygın bir sorunmuş.

Hocam yeni kasalarda(sonu 5 veya 6 ile bitenler) onlarda olacağını zannetmiyorum eski modellerde ise yaygın bir sorunmuş.

Kullandıkları kasaları hemen hemen aynı. Şikayetlerle ilgili birkaç örnekler paylaşmak istedim.

9 ile 10 nesil arasında kasalarda fark yok. Zaten şikayet var sayfasına detayları bakarsanız 10. nesil laptoplarda aynı sorun devam etmektedir.
10. nesillerde olması daha da korkunç, taş çatlasın 1.5 senelik cihazlar. Açıkçası 4-5 senede gözüken bir şey olsa boş konu derdim de, durum hoş gözükmüyor. Ve GE diye üst segment sayılabilecek serisinde bile var. Sanırım herşey 7 ısı borusu değil, laptop araştırmaya devam.

10. nesillerde olması daha da korkunç, taş çatlasın 1.5 senelik cihazlar. Açıkçası 4-5 senede gözüken bir şey olsa boş konu derdim de, durum hoş gözükmüyor. Ve GE diye üst segment sayılabilecek serisinde bile var. Sanırım herşey 7 ısı borusu değil, laptop araştırmaya devam.
Ben MSI marka laptop alacaktım. Dedim en iyisi olsun dedim. Şu an bende araştırmaktayım. 2 yıl sonra garantisi bitince ne olacak? MSI'in servisi yüksek fiyat çekiyor. İçerik olarak kaliteli MSI. Ama menteşesi olayı bitirdi.

Korkunç, MSI halen bu sorunu neden düzeltmiyor anlamadım.

ServisPoint 10 arızadan 7si menteşedir :D.
Korkunç, MSI halen bu sorunu neden düzeltmiyor anlamadım.

ServisPoint 10 arızadan 7si menteşedir :D.

MSI duy sesimizi.

Yeni konular

Geri
Yukarı