MSI G31M3-L V2 BIOS Güncellemesi

• Konuyu başlatan Hic
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 3B

Hic

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Merhabalar, başlıkta belirttiğim gibi MSI G31M3-L V2 anakarta sahibim. GTX 750 Ti almayı düşünüyorum, fakat araştırmalarıma göre BIOS güncellemesi yapılmazsa kartı kullanamazmışım gibi bir algı oluştu yada karttan görüntü alamam gibi bir algı oluştu. Bu yüzden BIOS güncellemesi yapmak istiyorum, yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum. Şu anki BIOS sürüm versiyonu 2.2, en son 2.8 versiyonu mevcut kendi sitesinde. Nasıl bir yol izlemeliyim?

@Murat5038

Yardımcı olabilir misiniz? @MF

Anakart modelinden eminseniz 2.8 içinde zaten nasıl yapılacağı yazıyor Word içinde. Yine de yazayım. Sosyalde USB bootable rehberini uygulayıp BIOS dosyalarını belleğe kopyalayıp USB'den boot edip AFUD4310 A7529IMS.280 yapıp Enter'a basacaksın.

Velakin, o anakart ile dediğin ekran kartı düzgün yine çalışmaz BIOS güncellesen de.

O zaman güncelleme yapmaya ve kartı almaya gerek yok diyorsunuz yani. Anakart PCIe 1.0 olduğu için mi çalışmaz dediniz?

USB kopyalamak için aynı windows dosyalarını Rufus programı aracılığıyla yapıldığı şekilde mi yapacağım? Yoksa başka bir ayrıntısı var mı?

USB kopyalamak için aynı windows dosyalarını Rufus programı aracılığıyla yapıldığı şekilde mi yapacağım? Yoksa başka bir ayrıntısı var mı?
Yok hayır. Direkt kopyalacaksınız, tabi bootableyi uyguladıktan sonra.
Anakart PCIe 1.0 olduğu için mi çalışmaz dediniz?
Kısmi olarak, evet.

Bootable konusunu araştırıyorum hemen hocam. Takıldığım kısım olursa yine paylaşırım olur mu? Çok teşekkür ederim yardımlarınız için.

Anakart modelimi CPU-Z programı vasıtasıyla öğrendim. Olmadı tekrardan kasa içerisinide açıp kontrol ederim.

Hocam Bootable konularında Rufus kullanılmış sizin bahsettiğiniz hangisiydi? Eğer konuyu paylaşma durumunuz var ise çok memnun olurum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı