MSI G41M sisteme yükseltme

Özkan Özgür

Hectopat
Daha fazla  
Oncelikle Selamun Aleykum arkadaşlar. Kısaca durumumdan bahsedeceğim.
18 yasindayim ailemle aram bozuk bilgisayar aldirtamiyorum. Birkac kisi cikip calis al diyecek. Calistim calistigimi aileme verdim borclarini odesinler diye bana toplayacaklardi sonradan ama o işte yattı.

Asıl konuya gelecek olursak. Elimde bir kasa var. Kafam allak bullak cok soru var. Bayagi eski ama bunu canlandirmak istiyorum. Birkac sorum var yanitlarsaniz sevinirim.

MSI G41M-S01 DDR2 anakartim var. Bu anakarta en fazla kaç GB RAM eklenebilir?

İkincisi Aliexpress'ten Xeon x5460 771pin server islemcisi siparis edecegim. Okudugum kadariyla isinma ve BIOS guncelleme sorunu varmiş. İlk soru nasil isinmasini engelleyebilirim?
İkinci soru BIOS'u nasil guncelleyecegim?

3. Anakartim destekliyorsa DDR2 8 GB RAM nereden bulabilirim?

4. R7 240 Ekran kartim var calistigim zamanlarda kenara koydugum para ile almistim. Xeon x5460 ile darbogaz yapar mi veya performansi nasil olur?

5. 300 Watt PSU size su anki sisteme yeterli bir guc kaynagi mi? Bildigim kadariyla R7 240 guc cekmiyor.

6. Harddisk yerine SSD alsam daha mi iyi olur? Harddisksiz bilgisayar ne kadar saglikli olur?
120 GB alanim olacak. Yeter mi? CS:GO, LOL vs oyunlar için.

7. İslemci RAM uyusmazligi diye bir sey var midir? Intel bir islemciye AMD RAM takilir mi? (İlanlarda AMD RAM yaziyor.)

Bin lira limitim olacak bu ay sonu. Xeon islemci 50 lira. Uyarsa RAM almayi dusunuyorum 8 GB ona da 200 desek kasa alacagim su anki kasam eski PSU yeterse boş kasa yetmezse dolu kasa ona da en fazla 200 desek. SSD veya harddisk fiyatlari neredeyse ayni. 220 lira 670 lira falan yapiyor. Şu anki planlarim bunlar. Oneriye aciğim. Arkadaşlar benim için çok onemli biliyorum size gore bayagi dusuk bir sistem dalga gecmeden sorulari olabildigince aciklayici sekilde cevaplarsaniz cok sevinirim. Tesekkur ediyorum iyi forumlar seviliyorsunuz. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı