MSI Gaming App ve Afterburner Fps Göstergesi Yanlış mı Gösteriyor?

Poyt

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar;

Technopat'ın çoğu oyun testinde fps göstergesi olarak MSI Afterburner kullanıldığını gördüm. Hatta bunun için bir makale dahi var. Ancak ben oyunlarda MSI Afterburner ve Gaming App'in FPS'yi fazla gösterdiğini düşünüyorum. Mesela Heroes of The Storm oyunun önce kendi fps göstergesi daha sonra aynı ekranda MSI Gaming App göstergesi ile sonuçlara baktım. Sonuç olarak 20 fpslik bir sonuç ortaya çıkıyor. Bu durum diğer oyunlarda da geçerli olduğunu gördüm, CS:GO, LoL, H1Z1 vs.

Sorum şu olacak. Oyunların kendi içlerinde yer alan fps göstergeleri mi yanlış, yoksa MSI programları mı yanlış?

Screenshot2015-10-18 07_55_41.jpg Screenshot2015-10-18 07_56_40.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
O anda bilgisayar kasmış olabilir, yükleme esnasında bir sorun oluşmuş olabilir, işlemci darboğaz yapmış olabilir. Çok seçenek var yani. İkisini de aynı anda görmeniz gerekir böyle bir şeye karar verebilmek için.

O anda bilgisayar kasmış olabilir, yükleme esnasında bir sorun oluşmuş olabilir, işlemci darboğaz yapmış olabilir. Çok seçenek var yani. İkisini de aynı anda görmeniz gerekir böyle bir şeye karar verebilmek için.

Yok o tip şeyler olmuyor. Olsa farkederdim. İkisini aynı anda açtığımda da aynı sonuçları alıyorum. Yazılar üst üste biniyor ama dediğinb gibi ikisini aynı anda açtım.

Dosya Ekleri

• Screenshot2015-10-18 11_47_42.jpg
    Screenshot2015-10-18 11_47_42.jpg
    210,9 KB · Görüntüleme: 685
Denerim ama bu benim bilgisayarımda olan bir sorun değil, anlayamadınız sanırım. Kısaca msi programları fps sayısını fazla gösteriyor. Zira bir oyunda fazla olur, iki oyunda fazla olur ama tüm oyunlarda fazla göstermesi anormal. Eminim deneyecek herkes benimle aynı sonuca ulaşacaktır.

Denerim ama bu benim bilgisayarımda olan bir sorun değil, anlayamadınız sanırım. Kısaca msi programları fps sayısını fazla gösteriyor. Zira bir oyunda fazla olur, iki oyunda fazla olur ama tüm oyunlarda fazla göstermesi anormal. Eminim deneyecek herkes benimle aynı sonuca ulaşacaktır.

Demek istediğinizi anladım ama bir testte görmüştüm ve sonuçlar aynıydı, bu yüzden böyle konuşuyorum.

ben bf4 oynarken hem bf4 kendi fps göstergesi açık oluyor hemde msı değerleri, her zaman tamemen aynı oluyor

ama geçenlerde bir benchmark uygulaması yaptım, test sırasındaki msı değerleri 40 fps gibiyken testin sonucu 20 fps çıktı :(

Biraz araştırma yaptım. Fps ölçmek ve daha doğrusu pc istatistiklerini göstermek için bir kaç program bulunuyor. Msi da bu programları kendi yazılımlarına gömmüş. Bf4 ile aynı programı kullanıyor olabilir. Bugün bir kaç farklı geliştiricinin bir kaç farklı oyununda daha test yapıcam. Şimdilik ben msi yazılımlarının fps değerlerini yüksek gösterdiği kanaatindeyim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı