MSI Gaming X 1660 Ti Overclock

CS:GO her geçen ayda FPS düşmesi yapıyor zaten, ben de sistemimle geçen sene 500 alırken bu sene 300 alıyorum. 144Hz CS:GO için yeterli bana göre overclock yapmanızı tavsiye etmiyorum.
İnşallah operasyondandır diye umuyorum. Çünkü nedenini bilmiyorum ama tek başıma girdiğim bir oyunda +400 FPS alırken 280Hz akıcılığını hissedebiliyorum. Ama rekabetçide asla ama asla o akıcılığı hissedemiyorum.
Arttırıp ne yapacan min FPS 5000 olsa ne fark ediyor :D
Akıcılık artıyor FPS artınca hocam hani?
144 üstü olsa yeter zaten. Garanti bitirmeye gerek yok.
280Hz kullanıyorum ama siz bilirsiniz hocam.

Peki R5 3600'de bu ekran kartı ile 250 FPS almam normal mi en düşük ayarlarda hocam bunu da açıklar mısınız? İşlemcimi 1 yıl önce değiştirdim dust 2 de 500-600 FPS alırken artık 200-300 alıyorum. Bu sebepten OC yapıp performansımı biraz da olsa arttırma isteğinde bulundum kendi kendime. Belli olmaz belki 30-40 FPS artış yaşanır. Ayrıca sadece işlemci bazlı bir oyun da değil.

Hocam bu monitörde 144 Hz de kasma hissi yaşanıyor ayrıca 144'den buna geçtim neden yine 144 de geçeyim?

Oyun içinde ekran kartın % 99 kullanılıyor mu kullanılmıyorsa yapmanın hiçbir anlamı olmayacak dediğimin arkasındayım şu an da sistemine RTX 3090 tak yine FPS de değişen bir şey olmayacak ama 3600'ü çıkarıp 5600X takarsan 50-60 FPS fark olacaktır.

Oyun içinde ekran kartın % 99 kullanılıyor mu kullanılmıyorsa yapmanın hiçbir anlamı olmayacak dediğimin arkasındayım şu an da sistemine RTX 3090 tak yine FPS de değişen bir şey olmayacak ama 3600'ü çıkarıp 5600X takarsan 50-60 FPS fark olacaktır.
RTX 3090 takarsam FPS daha da düşer hocam darboğazdan. %99 kullanılmıyor çünkü CS:GO ağır bir oyun değil yük bindirmiyor. Neyse ben cevabımı 2.yorumda aldım arkadaşın dediği gibi deneyeceğim diğer yorumlar pek bir işime yaramadı.

İnşallah operasyondandır diye umuyorum. Çünkü nedenini bilmiyorum ama tek başıma girdiğim bir oyunda +400 FPS alırken 280Hz akıcılığını hissedebiliyorum. Ama rekabetçide asla ama asla o akıcılığı hissedemiyorum.

Akıcılık artıyor FPS artınca hocam hani?

280Hz kullanıyorum ama siz bilirsiniz hocam.
Kod:
fps_max 0

Bu kodu dener misiniz?

RTX 3090 takarsam FPS daha da düşer hocam darboğazdan. %99 kullanılmıyor çünkü CS:GO ağır bir oyun değil yük bindirmiyor. Neyse ben cevabımı 2.yorumda aldım arkadaşın dediği gibi deneyeceğim diğer yorumlar pek bir işime yaramadı.

Ayarları arttırabilirsiniz aslında ben düşükte 200-300 arası alıyorum yüksekte 350-450 arası.

Çünkü, ekran kartınız işlemcinizden güçlü muhtemelen. Ve ayarları arttırınca yük ekran kartına biniyor. Ya da single-channel kullanıyorsunuz.
Hayır hocam Dual Channel kullanıyorum üstte belirttim ama MHz düşüklüğünden kaynaklanabilir mi? Ayarları ne kadar yükseltmeliyim? Fulleyince oyuna odaklanamıyorum.
Kod:
fps_max 0

Bu kodu dener misiniz?
Denedim hocam değişmiyor maalesef. Zaten fps_max 400 yazılı ben 300 ü zar zor görüyorum bazı yerlerde. Ortalama 250-300 dediğim gibi.

Hayır hocam Dual Channel kullanıyorum üstte belirttim ama MHz düşüklüğünden kaynaklanabilir mi? Ayarları ne kadar yükseltmeliyim? Fulleyince oyuna odaklanamıyorum.

Denedim hocam değişmiyor maalesef. Zaten fps_max 400 yazılı ben 300'ü zar zor görüyorum bazı yerlerde. Ortalama 250-300 dediğim gibi.

Ayarlar artınca ekran kartı kullanımı artıyor.

Olabilir. 3000MHz ise 2133 çalışmasa daha iyi. Ben de bazen odaklanamıyorum. Orta yapsanız yeter.
Denedim hocam değişmiyor maalesef. Zaten fps_max 400 yazılı ben 300 ü zar zor görüyorum bazı yerlerde. Ortalama 250-300 dediğim gibi.
Sakın kısıtlamayın FPS'i benim FPS'im düşüyor. 0 olsun. CS:GO'da böyle bir drop bug'ı var.

Olabilir. 3000MHz ise 2133 çalışmasa daha iyi. Ben de bazen odaklanamıyorum. Orta yapsanız yeter.

Sakın kısıtlamayın FPS'i benim FPS'im düşüyor. 0 olsun. CS:GO'da böyle bir drop bug'ı var.
Hocam FPS Benchmark mapinde şimdi test yaptım. AVG FPS 275.91 çıktı. Ekran kartım %25 işlemcimde %25 kullanıyor kendini ortalama. GPU kullanımını nasıl arttırabilirim?

Yeni konular

Geri
Yukarı